утеплення будинку за технологією “мокрий фасад”

Ласкаво просимо на нашу сторінку сайту про технологію утеплення “мокрий фасад”!
Тут ви дізнаєтесь про переваги цієї технології та як вона допоможе забезпечити оптимальну теплоізоляцію вашого приватного будинку. Ми розкриємо послідовність утеплення будинку за технологією “мокрий фасад”, детально описуючи кожен етап процесу. Ви дізнаєтесь, чому потрібно утеплювати будинок і як це може позитивно вплинути на комфорт, енергоефективність та економію на опаленні.

REMSUMY


Фасадные работы. Мокрый фасад. Кирова

РемСуми – це професійна команда спеціалістів з багаторічним досвідом у галузі будівництва. Ми спеціалізуємося на будівництві житлових та комерційних об’єктів, а також на ремонті та реконструкції будівель.

Ми працюємо з уважністю до деталей та завжди дотримуємося вимог замовника.

Наші клієнти можуть бути впевнені в якості та своєчасності виконання робіт.

Замовити послуги

технологія “мокрий фасад”

Розглянемо технологію утеплення фасаду на прикладі нашого об’єкту. Ця технологія утеплення називається «мокрою», тут особливих пояснень думаю не потрібно, оскільки фасад після утеплення готується під фарбування. Утеплюють на сьогоднішній день мінеральною ватою або, як у нашому випадку, пінополістиролом 25 щільності, товщина 100 мм.

Різниця між мінеральною ватою та пінопластом

  • Пінополістирол виграє за ціною.
  • Базальтова вата відноситься до негорючих матеріалів. Різниця у ціні приблизно 50%

Вибір того чи іншого матеріалу – це Замовника зона відповідальності, ми тільки можемо порадити який матеріал краще підійде для об’єкта. Пам’ятайте: кожен матеріал віддає перевагу своїй технології, що добре для одного може не підійти для іншого. Без фахівців ніяк.

Дізнайтесь більше про термоізоляцію та інші технології утеплення фасадів.

Послідовність утеплення приватного будинку за технологією “мокрий фасад”

Готуємо об’єкт до утеплення

Плануємо терміни та збираємо будівельні риштування в потрібному обсязі. Будівельні риштування в деяких випадках економічно не вигідно збирати по всьому периметру, слід правильно спланувати робочий процес – це заощадить масу часу, нервів і засобів. Вибираємо надійного постачальника матеріалів.

Складаємо кошторис (розраховуємо весь необхідний матеріал для проведення робіт з утеплення). 80% від усього обсягу матеріалів слід закуповувати відразу, по фінішу робіт не важко розрахувати його точну кількість. Потрібно виділити з бюджету кошти на витратний матеріал (малярний скотч, захисні плівки), вони виконують захисну функцію та збережуть вікна, двері. фурнітуру від бруду та фарби. Готуємо інструмент та приступаємо до роботи.

Фасад. Технология мокрый фасад. Инструмент

Утеплюємо фасад пінопластом

Демонтуємо фасадну фурнітуру, яка заважатиме виробництву робіт. Знімаємо водостічні системи, карнизи, відливи, віконні решітки. Зачищаємо фасад.

Весь матеріал, який погано тримається, слід демонтувати (стару фарбу, штукатурку, шпаклівку). Грунтуємо фасад.

Монтуємо плити ПСБ-25 на стіни за допомогою клею та дюбель-цвяхів (парасольки в стіну повинні заходити на 5-8 см). Монтувати плити слід у шаховому порядку перевіряючи довгим правилом або рівнем площину (не допускаються великі ями та горби. Монтаж пінополістиролу – це найважливіший етап всього процесу як з практичної так і з естетичної точки зору. На кутах грамотно перев’язувати та додатково закріплювати. За потреби паралельно утеплюються укоси і цоколь. Всі шви необхідно ретельно пропінити і після висихання зачистити стики та примикання. В ідеалі повинна вийти рівна стіна, рівні кути.

Фасад. Технология мокрый фасад. Армирование

Виробляємо штукатурні роботи

Штукатурні роботи починаються з армування фасаду. Найважливішою вимогою до технології є армування штукатурною сіткою на хльост 10 см. Армування слід проводити на штукатурну суміш. На етапі армування рекомендуємо затягувати шаром великі ями та нерівності, вирівнювати кути.

На цьому об’єкті ми використовували будівельні матеріали Kreisel.

Також на нашому сайті представлені фасадні системи Ceresit.

Штукатуриться фасад після армування у два шари великими гладилками або шпателями. Цей етап важливий за своїми естетичними властивостями, від майстерності штукатури залежить візуальна краса фасаду.

Якщо на фасаді є ліпнина, як у нашому випадку, її слід обрамляти перфорованими кутами, щоб надати деталям рівних ліній. Також рекомендуємо встановлювати на кути будинку пластикові кути з вшитою сіткою армуючої. Після висихання слід зачистити напливи та вади штукатурки.

Фасад. Технология мокрый фасад. Штукатурка

Наносимо декоративну штукатурку «короїд» на стіни

Коли наш фасад готовий до оздоблювальних робіт, його слід заґрунтувати спеціальною фасадною ґрунтовкою з додаванням кварцового піску (призначена ця ґрунтовка для того, щоб тримати шар важких, структурних матеріалів як короїд).

Після висихання готуємо декоративну штукатурку (буває вже готова у відрах). Наносимо декоративну штукатурку на кожну поверхню окремими етапами не зупиняючись. Ця робота вимагає майстерності, тому що матеріал швидко підсихає, а структура поверхні має бути максимально рівномірною. Існує кілька варіантів нанесення короїда на цьому об’єкті ми комбінували. На стіни «короїд» наносили кругову колони, укоси і декори горизонтальними або вертикальними рухами (вийшло непогано).

Фасад. Технология мокрый фасад. Короед

Фарбування фасаду

Практично наш фасад готовий, він утеплений відштукатурений і має структуру. Можемо приступати до фарбування. Що тут важливе? Важливо проявити дизайнерський підхід, з досвіду можна з упевненістю заявити, що поганою фарбою (колір або якість), можна всю вищеописану роботу незворотно зіпсувати.

По-перше віддавайте переваги перевіреним матеріалам і виробникам, а не купуйте майже прострочені або перемерзлі торішні матеріали незрозуміло де.

По-друге, довірте вибір кольору людині, яка буде жити в цьому будинку. Він прийме вибір розуміючи всю важливість ситуації. Щодо технології фарбувати потрібно в два шари з очікуванням на висихання кожного. Площина зафарбовується валиком, а кути і важкодоступні місця пензликом де необхідно проклеюючи малярський скотч.

Слід згадати про якість самої фарби, на ринку представлений великий вибір лакофарбових матеріалів для фарбування фасадів. Можна зустріти як глянсові та матові відрізняються своїми естетичними властивостями, представлені також акрилові та силіконові. вони відрізняються один від одного своїми практичними властивостями.

Виробники стверджують, що з силіконової фарби дощ змиває бруд і перефарбовувати стіни можна буде рідше. Ну, хто знає час покаже!

Фасад. Технология мокрый фасад. Покраска

Здача фасадних робіт

Навішуємо ринву і всю необхідну фурнітуру. Знімаємо захисні плівки, відклеюємо скотч, де потрібно відтираємо фарбу (на цьому етапі, якщо її не відтерти так і залишиться). Встановлюємо ґрати, монтуємо відливи. Все готово.

Можна сміливо розбирати ліси та працювати з цоколем.

За посиланням рекомендації утеплення фасадів від Ceresit.

Фасад. Технология мокрый фасад. Цоколь

Мокрий фасад -виконана робота

Що необхідно зробити перед утепленням фасаду?
Порада: так як метою утеплення фасаду є утеплення самого будинку, важливо починати не з фасаду а з вікон. Потрібно поставити гарні теплі вікна потім утеплити фасад та тоді тільки буде ефект що ви хочете отримати.

Чому потрібно утеплювати будинок?

Є декілька причин, чому слід утеплювати будинок:

Утеплення будинку є важливим етапом будівництва або реконструкції будівлі. Основна мета утеплення – зменшення витрат на опалення в зимовий період і підвищення комфорту проживання.

Отже, основні причини, чому потрібно утеплювати будинок, наступні:

Енергозбереження. Утеплення знижує витрати на опалення і зменшує споживання енергії, що зменшує викиди вуглекислого газу в атмосферу і сприяє збереженню енергоресурсів.

Збереження тепла. Утеплення допомагає зберігати тепло в будівлі, що знижує температуру внутрішніх стін і підлоги, зменшує ризик появи конденсату на поверхнях і запобігає пошкодженню будівельних конструкцій.

Зниження рівня шуму. Утеплення зменшує рівень шуму, що проникає в будинок ззовні, зокрема, шум від транспорту або інших джерел.

Зниження впливу на здоров’я. Утеплення зменшує вплив на здоров’я мешканців будинку, зокрема, запобігає появі плісняви і забезпечує здорові умови для життя.