Монтаж системи утеплення фасадів

Ласкаво просимо на сторінку сайту, присвячену монтажу систем утеплення фасадів!
Тут ви знайдете все необхідне для успішної роботи з фасадами та отримаєте рекомендації від Ceresit – провідного бренду у галузі. Ми пропонуємо вам оглянути основні етапи утеплення фасаду, починаючи з приклеювання пінопласту або мінеральних плит, закінчуючи оздобленням. Ми докладно розповімо про кожен з цих етапів і надамо вам необхідну інформацію, щоб ви могли виконати якісний монтаж системи утеплення фасаду.

REMSUMY


РемСуми – це професійна команда спеціалістів з багаторічним досвідом у галузі будівництва. Ми спеціалізуємося на будівництві житлових та комерційних об’єктів, а також на ремонті та реконструкції будівель.

Ми працюємо з уважністю до деталей та завжди дотримуємося вимог замовника.

Наші клієнти можуть бути впевнені в якості та своєчасності виконання робіт.

Замовити послуги

Рекомендації фасадчикам від CERESIT

Монтаж системи утеплення фасаду складається із п’яти основних стадій і може бути здійснений за тиждень. Терміни варіюються та залежать як від площі утеплення, так і від матеріалів, що використовуються у вибраній вами системі утеплення – мінеральна вата або пінополістерол.

При виконанні фасадних робіт зверніть увагу:

  • Недотримання технології нанесення або застосування хімічно несумісних матеріалів різних виробників веде до появи тріщин у захисному армуючому та декоративному шарах.
  • Якщо не забезпечити щільну стиковку плит утеплювача при приклеюванні, то можлива поява тріщин та розривів у зовнішньому шарі.
  • Крім того, не можна допускати заповнення швів між плитами утеплювача клейовим складом – це веде до виникнення «містків холоду», і на внутрішній стороні стіни з’являються грибкові та плісняві ураження.
  • Якщо порушити технологію і покласти армуючу сітку прямо на плити утеплювача, то можлива поява «павутинних тріщин» у декоративному шарі.

Основні етапи утеплення фасаду

Фасад. Основные этапы утепления фасада

Докладна інформація про системи утеплення:

Підготовка будівельної основи

Підготовка будівельної основи повинна включати наступні операції:

  • Механічне очищення основи від залишків будівельного розчину, забруднень (пилу, крейди тощо.)
  • Механічне видалення грибків, лишайників, мохів, плісняви та подальша обробка уражених ділянок протигрибковим засобом Ceresit CТ 99.
  • Перевірка несучої здатності основи.
  • Видалення обсипаються та неміцних ділянок основи.
  • Заповнення вад поверхні основи глибиною більше 10 мм ремонтною шпаклівкою Ceresit CТ 29.
  • Обробка основи універсальною ґрунтовкою Ceresit CТ 17 (виконується при необхідності).
  • Очищення від іржі та обробка антикорозійною ґрунтовкою металевих деталей, що закриваються системою теплоізоляції.
Слід перевірити будівельну основу на відхилення від площини. Нерівності основи повинні відповідати будівельним вимогам. Якщо основа не відповідає цим вимогам, її необхідно вирівняти будівельним розчином (наприклад, Ceresit CT 29).
При необхідності слід подовжити кронштейни кріплення водостоків, громовідводів, зовнішніх освітлювальних приладів і т.д., з урахуванням товщини запланованого для використання теплоізоляційного матеріалу.

Етап перший. Приклеювання пінопласту або мінеральних плит

Приготування розчинної суміші

Приклеювання теплоізоляційних плит необхідно виконувати з використанням спеціальних клейових складів:

  • Ceresit CT 180 або СТ 190 для приклеювання мінераловатних плит.
  • Ceresit CT 83, CT 84 або СТ 85 для приклеювання плит з пінополістиролу.

Клейові склади поставляються у вигляді сухої суміші у герметичних мішках. Для приготування розчинної суміші беруть точно відміряну кількість чистої води (від +15 до +20°С). Суху суміш поступово додають у воду при постійному перемішуванні, домагаючись отримання однорідної маси без грудок. Перемішування здійснюють за допомогою міксера або дриля з насадкою для в’язких речовин.

Потім витримують технологічну паузу 5 хвилин для дозрівання суміші, після чого її перемішують ще раз.

Нанесення клеєвого складу на теплоізоляційні плити. Приклеювання плит

Клей за допомогою штукатурного шпателя наноситься на теплоізоляційні плити валиком шириною 50-80 мм і завтовшки 10-20 мм по всьому периметру з відступом від країв 3-4 см і додатково 5-8 “пасками” по площині плити.

Після встановлення плити утеплювача в проектне положення площа адгезійного контакту повинна становити не менше 40% від площі поверхонь, що скріплюються.

Перед нанесенням клейового розчину поверхню мінерало-ватної плити слід загрунтувати тонким шаром того ж клейового розчину.

При монтажі двошарових мінераловатних плит з підвищеною щільністю зовнішнього шару клейовий склад для приклеювання повинен наносити на м’яку сторону плити.

Якщо нерівності основи не перевищують 5 мм, нанесення клейового складу проводиться по всій поверхні плити за допомогою зубчастого шпателя з розміром зуба 10 мм.

На мінераловатні плити з поперечною орієнтацією волокон (ламелі або протипожежні розсічки) клейовий розчин наноситься виключно по всій поверхні плити за допомогою зубчастого шпателя розміром зуба 10-12 мм, поєднуючи при цьому операцію ґрунтування.

Відразу після нанесення клейового складу плита встановлюється в проектне положення, переміщуючи її у вертикальному та горизонтальному напрямках легкими трамбуваннями довгою теркою. Надлишки клею, що виступив, видаляють.

Не залишайте клейовий склад на торцях теплоізоляційних плит.

Не допускається заповнення швів між теплоізоляційними плитами клейовим складом.

Не залишайте клейовий склад на торцях теплоізоляційних плит.
Не допускається заповнення швів між теплоізоляційними плитами клейовим складом.
Фасад. Нанесение клея

Встановлення теплоізоляційних плит у проектне положення

Теплоізоляційні плити приклеюються на основу знизу вгору, починаючи від цокольного профілю горизонтальними рядами, з перев’язкою вертикальних швів у кожному ряду, причому на зовнішніх та внутрішніх кутах слід виконувати зубчасте зачеплення плит.

При теплоізоляції цокольної частини будівлі плити утеплювача приклеюються зверху донизу, починаючи від цокольного профілю.

Після встановлення першого ряду теплоізоляційних плит на цокольний профіль, зазор між будівельною основою та профілем необхідно заповнити поліуретановою піною (наприклад, поліуретановим клеєм Ceresit CT 84).

Встановлювати теплоізоляційні плити слід впритул один до одного. Якщо після установки плит залишаються зазори шириною більше 2 мм, їх необхідно заповнити клиноподібними смужками, вирізаними з однорідного теплоізоляційного матеріалу.

Усі елементи (наприклад, електропроводка і т.д.), які не знімаються з фасаду і при монтажі теплоізоляційного шару виявляються під ним, маркуються, щоб уникнути їх ушкодження при подальшому дюбелюванні.

Розкрій теплоізоляційних плит проводиться за допомогою сталевої лінійки, косинця, ножа з широким лезом та пили з дрібними зубами.

Правильність встановлення кожної плити утеплювача у проектне положення контролюється 2-х метровим рівнем.

Кріплення плит з пінополістиролу за допомогою клею СТ 84

Клей CT 84 наносять монтажним пістолетом у положенні балоном вгору, зберігаючи відстань між пістолетом та плитою, достатню для правильного нанесення клею. Клей наносять по периметру плити з відступом від краю ~ 2 см і однією смугою через центр плити на рівній відстані від її довгих сторін. Потім слід негайно прикласти плиту до стіни та з невеликою силою притиснути її за допомогою довгої тертки. Рівність поверхні пінополістирольних плит можна коригувати протягом 20 хв з моменту їх приклеювання також за допомогою довгої тертки. Надлишки клею СТ 84 після висихання можна зрізати ножем або зашліфувати теркою.

Через 2 години після приклеювання плити з пінополістиролу можна шліфувати, додатково кріпити дюбелями і виготовляти на поверхні захисний армований шар із суміші CT 85. Свіжі залишки клею можуть бути видалені за допомогою розчинника Ceresit PU Cleaner або ацетону.

За допомогою СТ 84 можна заповнювати зазори між плитами пінополістиролу.

Фасад. Нанесение клей пены

Обробка вікон та дверей

На кутах віконних і дверних отворів слід встановлювати теплоізоляційні плити з кутовим вирізом таким чином, щоб стики швів з плитами, що примикають, знаходилися на відстані не менше 100 мм від кута отвору. Шви між теплоізоляційними плитами повинні розташовуватись на розтягуванні не менше 100 мм від краю виступу на площині основи або від кордону різних матеріалів основи (наприклад, бетонні ділянки у кладці).

Якщо віконні та дверні блоки змонтовані в площині фасаду, то теплоізоляційні плити слід встановлювати з напуском на коробку блоку не менше 2 см. Попередньо по периметру коробки повинна бути наклеєна поліуретанова стрічка або примикаючий профіль.

У випадку, якщо віконні та дверні блоки утоплені по відношенню до площини фасаду, і необхідно утеплити укіс, то спочатку встановлюються теплоізоляційні плити основної площини фасаду з необхідним напуском усередину отвору, а потім підготовлені за розміром плити утеплювача приклеюються на укоси. Попередньо по периметру коробки має бути наклеєна ущільнювальна поліуретанова стрічка або профіль, що примикає.

Протипожежні розсічки у системі теплоізоляції

У системі теплоізоляції Ceresit VWS поверхові горизонтальні протипожежні розсічки, окантовки віконних та дверних отворів виконуються з мінераловатних плит відповідно до вимог пожежної безпеки. Висота поперечного перерізу розтинів і окантовок повинна бути не менше 150 мм.

Мінераловатні плити іноді мають великі включення сполучного матеріалу, використовуваного при їх виготовленні, які можуть стати причиною появи темних плям на поверхні зовнішнього декоративного шару. Тому після кріплення мінераловатних плит необхідно ретельно обстежити їх поверхню і механічно видалити наявні включення, а раковини, що утворилися, заповнити теплоізоляційним матеріалом.

Докладніше про технології утеплення фасадів:

Етап другий. Механічне кріплення теплоізоляційних плит дюбелями

Механічне кріплення теплоізоляційних плит відповідними дюбелями виконується лише після повного висихання клейового складу.

Послідовність дюбелювання:

  • Свердлиться отвір під дюбель глибиною на 10-15 мм більше за довжину анкерування.
  • В отвір із зусиллям “від руки” вставляється пластиковий дюбель так, щоб тарілчастий диск дюбеля був нарівні з поверхнею плити.
  • Забивається металевий розпірний сердечник.
  • Тарілчастий диск дюбеля зашпаклівується клейовим розчином для приклеювання плит.

Тарілчастий диск дюбеля після встановлення не повинен виступати над поверхнею теплоізоляційного шару.

При забиванні металевого розпірного осердя слід виключити можливість пошкодження його пластмасової головки. Тому рекомендується при роботі використовувати молоток з гумовим бойком або забивати осердя через дерев’яну прокладку. Серце з пошкодженою головкою має бути замінено.
Кількість та тип дюбелів визначаються на основі розрахунків у проектній документації.
На звичайній площині фасаду кріплення дюбелів, як правило, здійснюється на кутах плит та в їхньому центрі.
На зовнішніх кутах будівлі, у зоні підвищених вітрових навантажень, на відстані 1,0-2,0м від грані кута в кожну сторону, проводиться посилене дюбелювання.

Встановлення підсилювальних елементів і профілів

На горизонтальний кут верхнього укосу для запобігання попаданню води на горизонтальні площини встановлюється пластиковий кут з крапельником.

Вершини кутів віконних та дверних отворів, після встановлення куточка, необхідно додатково посилити прямокутними смужками з армуючої сітки розмірами не менше ніж 20 x 30 см.

Для цього:
  • На плиту теплоізоляції у вершинах кутів отворів зубчастою теркою (розмір зуба 4 мм) наносять клейовий склад за розміром смужки.
  • Легким натисканням гладкою теркою смужку утоплюють в клейовий склад і знімають надлишки клейового складу, що проступили крізь сітку.

Всі зовнішні кути будівлі, а також кути віконних та дверних отворів посилюються пластиковими куточками із сіткою. Куточки встановлюються встик один до одного з нахлестом сітки в місцях стику мінімум 10 см.

Посилення за допомогою пластикових куточків виконується так:

  • На обидві площини кута на ширину випусків сітки куточка, що монтується, зубчастою теркою (розмір зуба 4 мм) наноситься клейовий склад.
  • Клейовий розчин вдавлюється куточок так, щоб через його технологічні отвори проступив клейовий склад.
  • Випуски сітки куточка притискаються до поверхні стіни.
  • Проступив через осередки сітки клейовий склад знімається гладкою теркою.

Не забудьте після встановлення підсилюючого куточка, нанести клейовий склад на площині укосів віконних та дверних отворів та заармувати їх сіткою.

За наявності в конструкції будівлі термодинамічного шва, в систему теплоізоляції, що монтується, слід встановити деформаційний профіль.

 

Фасад. Утепление фасадов в Сумах, Киеве

Етап третій. Створення захисного армованого шару

Перед створенням захисного армованого шару необхідно підготувати (нарізати) полотна армуючої сітки необхідної довжини і в кількості, достатній для укриття всієї площини поверхні, що утеплюється (з урахуванням нахлеста сусідніх полотен не менше 10 см).

При використанні пінополістирольних плит як теплоізоляційний матеріал, для покращення адгезії клейового складу до пінополістиролу, зовнішню поверхню плит рекомендується обробити крупнозернистим наждачним папером для надання шорсткості.

Пінополістирольну крихту, що утворилася після шліфування, необхідно видалити з поверхні.

Полотна армуючої сітки укладають вертикально зверху донизу до крапельника цокольного профілю.

При створенні захисного армованого шару необхідно дотримуватися наступної послідовності технологічних операцій:

  • За допомогою гладкої сталевої терки нанести на плити утеплювача відповідний вид утеплювача клейовий склад рівним шаром завтовшки 2-3 мм. Ця операція виконується одночасно всіх ярусах лісів, починаючи з правого кута стіни завширшки 1,6 – 1,8 м.

Перед нанесенням клейового складу поверхню мінераловатної плити слід загрунтувати тонким шаром того ж клейового складу.

  • Розмотати підготовлений рулон сітки між стіною та будівельними лісами на всю довжину підготовленої поверхні;
  • Натягнути полотно сітки та притулити до нанесеного клейового складу;
  • Зафіксувати сітку в клейовому складі та одразу встановити друге полотно сітки (як це зазначено вище) з нахлестом не менше 10 см на попереднє;
  • Утопити сітку попереднього полотна в клейовий склад;
  • Відразу ж нанести другий шар клейового складу товщиною до 3 мм, рівно розгладжуючи поверхню так, щоб сітка не була видна;
  • У місцях примикання захисного армованого шару до віконних та дверних блоків кельмою зняти фаску під 45°до ущільнювальної стрічки (при застосуванні профілю, що примикає, операція не виконується).

Армуючу сітку забороняється укладати безпосередньо на теплоізоляційний шар. Сітка повинна розташовуватись усередині клейового шару і не переглядатися на його поверхні.

Нерівності на поверхні армованого захисного шару видаляються на наступний день після його створення.

Етап четвертий. Грунтівка під декоративну обробку

Пристрій зовнішнього декоративного шару

До нанесення зовнішнього декоративного шару можна приступати тільки після повного висихання армованого захисного шару, але не раніше ніж через 72 години (при температурі навколишнього середовища 20°С і відносної вологості повітря 60%)!

Перед нанесенням зовнішнього декоративного шару поверхню основи необхідно загрунтувати ґрунтовкою Ceresit CT 16 (якщо для створення декоративного шару використовують силікатні штукатурки Ceresit CT 72, Ceresit CT 73, то ґрунтування здійснюють ґрунтовкою Ceresit CT 15).

Перед нанесенням ґрунтовку необхідно ретельно перемішати!

Грунтовки Ceresit CT 16, Ceresit CT 15 наносяться на поверхню армованого захисного пензлем рівномірним шаром за один прохід.

Не можна використовувати для нанесення ґрунтовки малярський валик і розбавляти ґрунтовку водою!

Грунтовки Ceresit CT 16, Ceresit CT 15 рекомендується застосовувати в кольорі, близькому до кольору декоративної штукатурки, що використовується згодом.

Етап п’ятий. Нанесення зовнішнього декоративного шару

До створення декоративного шару можна приступати не менш ніж через 6 годин після нанесення шару грунтовки (при температурі навколишнього середовища 20°С і відносної вологості повітря 60%)!

Для влаштування зовнішнього декоративного шару використовують тонкошарові штукатурки:

  • Мінеральні Ceresit CT 35 (короїд), Ceresit CT 137 (камінцева).
  • Силікатні Ceresit CT 72 (камінцева), Ceresit CT 73 (короїд).
  • Силіконові Ceresit CT 74 (камінцева), Ceresit CT 75 (короїд).
  • Силікатно-силіконові штукатурки СТ 174 (камінцева), СТ 175 (короїд).
  • Акрилові Ceresit CT 60 (камінцева), Ceresit CT 63, Ceresit CT 64 (короїд), Ceresit CT 77 (мозаїчна).

Приготування розчинної суміші

Акрилові, силікатні та силіконові штукатурки поставляються готовими до застосування у пластикових відрах. Перед використанням вміст ємності слід ретельно перемішати. При необхідності довести штукатурку до потрібної консистенції можна, додавши в неї невелику кількість води (не більше 150 мл на 25 кг штукатурки) і перемішавши повторно.

Надлишок води може зробити застосування штукатурки неможливим!

Мінеральні штукатурки поставляються у вигляді сухої суміші у герметичних мішках. Для приготування розчинної суміші беруть точно відміряну кількість чистої води (від +15 до +20°С). Суху суміш поступово додають у воду при постійному перемішуванні, домагаючись отримання однорідної маси без грудок. Перемішування здійснюють за допомогою міксера або дриля з насадкою для в’язких речовин. Швидкість обертання мішалки повинна становити 400 – 800 об/хв.

Перемішування розчинної суміші міксером зі швидкістю обертання насадки, що перевищує 800 об/хв, може призвести до розшарування розчинної суміші!

Потім витримують технологічну паузу 5 хвилин для дозрівання суміші, після чого перемішують її ще раз.

У процесі роботи консистенцію суміші розчину підтримують за рахунок її повторного перемішування. Додавання води до розчинної суміші заборонено!

Нанесення на стіни

Розчинну суміш декоративної штукатурки наносять на основу за допомогою терки з нержавіючої сталі, при цьому тримають терку під кутом 60° до поверхні. Товщина шару, що наноситься, повинна відповідати розміру зерна мінерального заповнювача.

Через деякий час, коли розчинна суміш перестане прилипати до інструменту, формують фактуру штукатурки за допомогою пластикової терки:

  • Для декоративної штукатурки «камінцева» фактуру у вигляді густо покладених однакових за розміром каменів формують дрібними круговими рухами, спрямованими в один бік.
  • Для декоративної штукатурки «короїд» залежно від амплітуди та траєкторії руху терки можна отримати горизонтальні, вертикальні, кругові або перехресні борозни.

Пластикову терку при виконанні робіт слід тримати строго паралельно оброблюваної поверхні, а фактуру формувати легкими рухами, що ковзають, уникаючи сильного натиску на штукатурний шар.

Періодично видаляйте надлишки сполучного, що утворюються на робочій поверхні пластикової терки. Забороняється очищати робочу поверхню терки водою, використовуйте для цього ганчір’я!

Не повертайте надлишки сполучного з поверхні пластикової терки назад у ємність із розчинною сумішшю!

Фасадные работы. Мокрый фасад. Кирова

Фарбування декоративного захисного шару

У разі використання мінеральних декоративних штукатурок «під фарбування» їх фарбування здійснюють фасадними фарбами:

  • Акрилові Ceresit CT 42, Ceresit CT 44 через 7 днів.
  • Силікатний Ceresit CT 54 через 3 дні.
  • Силіконовий Ceresit CT 48 через 7 днів після нанесення мінеральної штукатурки.

При необхідності перед нанесенням фасадних фарб поверхня декоративної штукатурки ґрунтується ґрунтовкою Ceresit СТ 17. Після ретельного перемішування ґрунтовка Ceresit СТ 17 наноситься на основу за допомогою пензля.

Подальше фарбування можна проводити тільки після повного висихання ґрунтовки (через 4-6 годин, залежно від умов висихання).

Фасадні фарби Ceresit виготовляються вже готовими до застосування. Перед використанням вміст ємності слід ретельно перемішати.

Фарбування слід наносити не менше ніж за два проходи. При нанесенні першого шару фарбу можна довести до потрібної консистенції, чистої води та повторно перемішати:

  • акрилові фарби Ceresit CT 42, Ceresit CT 44 не більше 7%.
  • у силікатну фарбу Ceresit CT 54 10-15%.
  • в силіконову фарбу Ceresit CT 48 5%.

Другий, а за потреби третій, шари фарби наносять не розбавляючи.

Перший та наступні шари наносять за допомогою кисті, валика або фарбопульта.

В залежності від умов висихання фарби другий шар наносять через:

  • 4-5 годин для акрилових фарб Ceresit CT 42, Ceresit CT 44.
  • 12:00 для силікатної фарби Ceresit CT 54.
  • 12-24 години для силіконової фарби Ceresit CT 48.

Фарба Ceresit CT 54 має сильну лужну реакцію та може викликати незворотне знебарвлення на скляних, керамічних, полімерних, дерев’яних, металевих та кам’яних поверхнях. Тому не призначені під фарбування поверхні (наприклад, вікна, двері) необхідно закривати плівкою.

Акрилові, силікатно-силіконові, силікатні та силіконові штукатурки можуть бути заколеровані. В цьому випадку фарбування фасадними фарбами не потрібне.

Фасадные работы. Мокрый фасад. Кирова