ОСНОВНІ ЕТАПИ ЗВУКОІЗОЛЯЦІЇ

Утепление стен. Квартир. Фасады в Сумах

Construction company “BCHM”

ЕТАПИ ЗВУКОІЗОЛЯЦІЇ

Надзвичайно актуальною проблемою міських квартир є наявність зайвих джерел шуму: активність сусідів, громадський і приватний транспорт, шум з будівництва, залізниці тощо.

Шум – це хаотичне змішання різноманітних звуків, які негативно впливають на організм людини. Звукоізоляція та звукопоглинання два важливі поняття, що характеризують властивості матеріалів застосовуваних для звукоізоляції приміщень.

Звукоізоляція – це загальний термін, що позначає зменшення рівня шуму, що проникає в приміщення або заходи щодо зниження рівня шуму, а також це властивість матеріалів, що характеризує їх здатність пропускати через себе звукові коливання або відображати їх вплив.

Звукопоглинання – це здатність матеріалів поглинати енергію звукових хвиль, перетворюючи її на теплову.

Приклади звуковбирних матеріалів: ворсисті килими, утеплювачі. У більшості випадків звукопоглинаючі матеріали мають м’яку або пористу структуру.

ЕТАПИ ЗВУКОІЗОЛЯЦІЇ КВАРТИРИ

Комплекс заходів із звукоізоляції квартир включає наступні ділянки: стіни, вікна, двері, стелі, підлога, міжкімнатні міжквартирні перегородки, каналізаційні труби, вузли примикання.

Вирішення проблеми звукоізоляції квартири або шумоізоляції будинку має бути комплексним.

Етапи якісної звукоізоляції приміщень

Стандартні стіни та вікна більшості будівель захищають наші житла від шуму лише частково. Відповідно до статистики санітарних і спостережень екологічного моніторингу, більшість міського населення перебуває у зоні небезпечного здоров’ю шумового впливу, перевищує показник 80 дБ.

Варто відзначити, що сучасні склопакети здатні знизити рівень шуму до 38 дБ, при нормі для нічного періоду 30 дБ, відповідно крім вікон, слід потурбуватися про звукоізоляцію стін, стелі та підлоги.

Звукоізоляція стін

Ефективним рішенням звукоізоляції стін, може бути їх каркасна або безкаркасна звукоізоляція, із застосуванням звукопоглинаючих та звуковідбивних матеріалів. Часто використовується поєднання згаданих матеріалів між собою, у єдиний настінний пиріг, що сприяє максимальному шумоподавленню та якісній звукоізоляції.

Товщина подібного захисного “пирога” може коливатися від 2 до 8 см, а іноді й більше, залежно від необхідності та особливостей застосовуваних ізоляторів та поглиначів шуму.

Крім самих стін, звертають увагу на повітряні вентиляційні канали та шахти, монтажні коробки, підрозетники у стінах, наявність стиків або звукопровідних елементів.

Звукоизоляция стен

Етап ремонта квартири -звукоізоляція стін

Звукоізоляція стелі

При звукоізоляції стелі проводиться захист від ударних, повітряних, акустичних, вібраційних і структурних шумів. Шумоізоляція стелі може бути підвісною на каркасній основі, безкаркасною, натяжною, суцільною.

Матеріали для звукоізоляції стелі

Для стелі найчастіше застосовують: стельові віброізолюючі підвіси, звукопоглинаючі плити, акустичні триплекси, звукоізоляційний гіпсокартон, віброізолюючі прокладки та спеціальні герметики.

Звукоизоляция потолка

Звукоізоляція підлоги

Для етапу звукоізоляції підлоги можуть бути застосовані такі технології:

  • Плаваюча підлога з додатковою ізоляцією.
  • Влаштування підлоги з ізольованими лагами та заповнення простору між лагами шумоізоляційними матеріалами для підлоги.
  • Сендвіч-панелі.
  • Акустичні плити для підлоги.
  • Віброізолюючі плити.
  • Рулонна ізоляція під покриття для підлоги.
  • Шумопоглинаючі підкладки.
  • Насипна шумопоглинаюча ізоляція.
  • Віброакустичний герметик.
  • Спеціальні звукопоглинаючі прокладки.
звукоизоляция пола

етапи та ділянки ЗВУКОІЗОЛЯЦІї ПРИВАТНОГО БУДИНКУ

У приватному будинку або котеджі передбачається вирішення таких завдань:

  • Ізоляція окремих приміщень від зовнішнього впливу (робочий кабінет, дитяча, спальня), у яких потрібний підвищений рівень тиші.
  • Звукоізоляція приміщень з підвищеним рівнем шуму (майстерня, гараж, котельня, міні-спортзал, вітальня, зона домашнього кінотеатру тощо) від сусідніх приміщень.
  • Звукоізоляція міжповерхових перекриттів з метою зменшення шуму між поверхами.
  • Ізоляція інженерного обладнання, таких як насоси системи водопостачання, двигуни примусової вентиляції, дизельні та бензинові джерела резервного живлення тощо.
При комплексному вирішенні питання завжди необхідно консультуватися з фахівцями, які допоможуть підібрати оптимальні матеріали, можуть зробити акустичні виміри, і, звичайно ж, самі можуть виконати всі роботи під ключ.
Звукоизоляция стен, потолков, полов

Як зробити звукоізоляцію власними руками?

Ось декілька порад єтапів звукоізоляції приміщення:

Звукоізоляція квартири може бути складним завданням, але є кілька ефективних методів, які можна застосувати, щоб мінімізувати передачу звуку між різними приміщеннями. Ось кілька порад щодо звукоізоляції квартири:

Встановіть звукоізоляційні штори: важкі штори зі звукоізоляційних матеріалів можуть допомогти поглинути звук і зменшити передачу шуму через вікна та двері.

Закрийте щілини та тріщини: будь-які щілини чи тріщини в стінах, підлозі та стелі можуть дозволити звуку поширюватися з одного простору в інший. Герметизація цих щілин акустичним герметиком може допомогти зменшити передачу звуку.

Встановіть звукоізоляційні панелі: акустичні панелі з таких матеріалів, як піна, скловолокно або пробка, можна встановити на стіни, стелю та підлогу, щоб зменшити передачу звуку.

Використовуйте акустичну підкладку: якщо ви плануєте встановлювати нову підлогу, розгляньте можливість використання акустичної підкладки з гуми або пробки, щоб зменшити ударний шум.

Використовуйте звукоізоляційні двері: двері з суцільними сердечниками та герметичною заглушкою можуть допомогти блокувати передачу звуку між кімнатами.

Звукоізоляційні вікна: подвійні склопакети з повітрям або газом між стеклами можуть зменшити передачу шуму через вікна.

Додайте звукопоглинальні матеріали: килими, доріжки та м’які меблі можуть допомогти поглинати звук і зменшити передачу шуму.

Важливо відзначити, що для звукоізоляції квартири може знадобитися допомога професійного підрядника, особливо якщо потрібне капітальне будівництво або ремонт.