Види, особливості та застосування штукатурок у будівництві

Ласкаво просимо на наш веб-сайт та на сторінку присвячену видам штукатурок у будівництві!
Тут ви знайдете всю необхідну інформацію про різновиди, особливості та застосування штукатурок. Ми розглянемо призначення та види штукатурних розчинів, рекомендовані області їх застосування, а також технічні характеристики гіпсових та цементних штукатурок. Ви дізнаєтеся про торгові марки та виробників штукатурних сумішей. Ми також розкриємо особливості зовнішньої та внутрішньої штукатурки, їх вимоги та відмінності. Будемо говорити про пошкодження штукатурки і можливі проблеми, а також розглянемо різні види штукатурок.

«REMSUMY«


Машинная штукатурка. Виды, особенности, применение штукатурок

РемСуми – це професійна команда спеціалістів з багаторічним досвідом у галузі будівництва. Ми спеціалізуємося на будівництві житлових та комерційних об’єктів, а також на ремонті та реконструкції будівель.

Ми працюємо з уважністю до деталей та завжди дотримуємося вимог замовника.

Наші клієнти можуть бути впевнені в якості та своєчасності виконання робіт.

Замовити послуги

Важливі питання:

ВИДИ та застосування штукатурної суміші

Будинки оштукатурюються для захисту неміцної поверхні стін від атмосферних впливів, а також для вирівнювання поверхонь. Штукатурний шар робить стіни вітронепроникними та теплішими. Зовні будинок завжди оштукатурюється мокрим способом за допомогою розчину. Зсередини стіни можна обклеювати листами сухої штукатурки.

Мокра штукатурка значно дешевше у матеріалі, але потребує великої кількості праці та часу.

Суха штукатурка набагато скорочує процес оздоблення стін.

Призначення та види штукатурних розчинів

При виконанні звичайних штукатурок застосовують цементні, цементно-вапняні, вапняні, вапняно-гіпсові, гіпсові та глино-вапняні розчини. Як заповнювач у штукатурних сумішах застосовують пісок, що задовольняє вимоги ГОСТ 8736. Матеріал для штукатурного розчину підбирають для певного типу поверхні, згідно з вимогами та призначенням.

Треба сказати, що є різні методи нанесення штукатурного розчину, докладніше за посиланням машинна та ручна штукатурка.

Рекомендовані області застосування звичайних штукатурних розчинів

РОЗЧИНУМОВИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПРИМІЩЕНЬ І КОНСТРУКЦІЙ
Цементні та цементно-вапняніПриміщення з відносною вологістю повітря св. 60%, а також зовнішні стіни, цоколі, карнизи тощо, що піддаються системному зволоженню.
Вапняні та цементно-вапняніЗовнішні кам’яні та бетонні стіни, а також внутрішні кам’яні та бетонні стіни, перегородки та перекриття (з відносною вологістю повітря до 60%).
Вапняно-гіпсові та глино-вапняніЗовнішні та внутрішньо кам’яні, дерев’яні та гіпсові стіни (в районах із стійко сухим кліматом).
Вапняно-гіпсові та гіпсовіВнутрішні дерев’яні та гіпсові стіни та перегородки.

Технічні данні гіпсової, та цементних штукатурок.

ХАРАКТЕРИСТИКИГІПСОВАЦЕМЕНТНАЦЕМЕНТНО-ВАПНЯНА
Товщина шару (стіна)50мм20мм20мм
Товщина шару (стеля)20мм
Насипна вага850 кг/м3
Зернистість1мм0,8мм0,8мм
Міцність при стисканні1-2 МПа0,9 МПа0,9 МПа
Адгезія0,5 МПа0,4 МПа0,3 МПа
Паропроникність0,15 мг/м*год*Па0,07 мг/м*год*Па0,07 мг/м*год*Па
Витрата на 1см/м29-12 кг/м215-20 кг/м215-20 кг/м2

Торгові марки та виробники штукатурних сумішей.

Гіпсові штукатурки

Knauf MP 75.

Knauf Rotband.

Plato Multistart.

Siltek PМ-20 PRO.

Цементно-вапняні штукатурки

Baumit МPI 25.

Kreisel 500.

Siltek PM-10.

Polimin ШВ-1.

Ancerglob ВСT 21.

Master-Contour.

Scanmix CLP 504.

Цементні штукатурки

SilteK РМ-11.

Polimin ШЦ-2.

Момент.

Master-Front.

Ceresit СТ 24.

Scanmix CP 503.

Особливості зовнішньої та внутрішньої штукатурки

Вимоги та відмінності щодо застосування зовнішньої та внутрішньої штукатурки.

Вимоги до штукатурки щодо застосування її в конструкції різні для зовнішньої та внутрішньої штукатурки. Особливі вимоги можуть, наприклад, пред’являтися до штукатурки цоколя або водовідштовхувальних штукатурок.

Серед зовнішніх штукатурок розрізняють по застосуванню стінові штукатурки на:  вище за цоколя, стінах підвалів, цоколях зовнішніх стін, а також штукатурки для стель і нижні шари для стель.
Серед внутрішніх штукатурок розрізняють стінові та стельові штукатурки для приміщень із звичайною вологістю внутрішнього повітря, включаючи кухні в квартирах та ванні кімнати, та для мокрих приміщень при довготривалій вологості.

Особливість зовнішніх штукатурок та їх будівельно-фізична поведінка.

Зовнішні штукатурки мають бути стійкими проти погодних впливів. Вплив морозу, вологості та сонячного опромінення не повинні призводити до їх руйнування. Тому зовнішні штукатурки, як правило, складаються з вапняних та цементних розчинів.

Будівельно-фізична поведінка штукатурок визначається в основному їх поглинаючими властивостями та проникністю для дифузії водяної пари. Цементні розчини мають в основному незначні всмоктування.

Зовнішні штукатурки житлових приміщень повинні бути достатньо паропроникними для того, щоб дифузія водяної пари зсередини назовні не створювала застою вологи на внутрішній стороні зовнішньої штукатурки.
Водостійкі та водовідштовхувальні штукатурки зменшують проникнення води в стіну, але вони мають бути паропроникними.

Рекомендації щодо проведення штукатурних робіт у зимовий час

При виробництві штукатурних робіт у зимовий час в приміщенні, що опалюється, або температурі повітря не нижче 10 ˚с застосовують склади такі ж, як і в літніх умовах. Розчини, призначені для оштукатурювання поверхонь при негативній температурі, повинні готуватися з протиморозними хімічними добавками (поташом, нітритом натрію, нітратом кальцію з сечовиною), що забезпечують твердіння розчинів при негативних температурах.

Температура розчинних сумішей у момент їх використання повинна бути при температурі зовнішнього повітря від 0 до 5˚с –не менше 15˚С; від 5˚с і вище — не менше 10 ˚с

Робота виконана гіпсовою сумішшю Plato Multistart

Пошкодження штукатурки. Можливі проблеми

Зовнішній вигляд та можливі причини пошкодження штукатурки.

Причини пошкоджень штукатурки можуть бути різноманітними. І їх можна встановити тільки з великими труднощами. Тому розрізняють за формою та зовнішнім виглядом ушкоджень утворення тріщин, руйнування поверхні штукатурки, пошкодження від вологості, зміни кольору та забруднення.

Прояв тріщин у штукатурці

ОСОБЛИВІ ОЗНАКИМОЖЛИВІ ПРИЧИНИ
Окремі тріщиниРізні опади споруди. Конструктивні помилки при облаштуванні основи під штукатурку. Неоднорідна кладка.
Тріщини у швах основи під штукатуркуПогане заповнення швів кладки. Занадто мала товщина штукатурки. Неправильне закріплення носіїв штукатурки.
Нерівномірний розподіл тріщин у вигляді сіткиЗанадто високий вміст в’яжучого в розчині. Занадто швидке висихання штукатурки через сонячне опромінення. Штучне висушування приміщення та протяги. Багата в’язким поверхнева плівка при оштукатурюванні. Верхня штукатурка міцніша, ніж нижня. Неправильний градієнт міцності.

Руйнування поверхні штукатурки

ОСОБЛИВІ ОЗНАКИМОЖЛИВІ ПРИЧИНИ
Відколи у вигляді кратерівТривале гасіння вапна, розбухають частинки глини або вугілля з піску.
Структура розчину у вигляді листкового тістаУсадкові явища. Вплив морозу на свіжу штукатурку. Дія морозу на промоклу штукатурку.
Відділення піску з поверхні штукатуркиЗанадто малий вміст в’яжучого в штукатурному розчині. Занадто швидке витягування води з розчину, за рахунок сильно всмоктуючого основу під штукатурку. Занадто велика товщина штукатурного шару. Відсутність набризку, оштукатурювання одним шаром.
Штукатурка відшаровується від основиЗанадто сильний відбір води за рахунок всмоктування основою. Занадто мала шорсткість основи. Занадто велика товщина штукатурного шару. Відсутність набризку, оштукатурювання одним шаром.
Окремі шари відшаровуються один від одногоНеправильне влаштування штукатурки. Верхня штукатурка міцніша, ніж нижня. Занадто тонкий шар.

Пошкодження штукатурки від вологи. Зміна кольору із забрудненням

ОСОБЛИВІ ОЗНАКИМОЖЛИВІ ПРИЧИНИ
Пошкодження від вологи в зовнішній штукатуріВисоли, зовнішня штукатурка працює як замикаючий шар для вологості, що дифузує всередині.
Пошкодження від вологи у внутрішній штукатурціУтворення конденсату
Освіта плямВисоли. Дуже тонкий штукатурний шар. Змішана кладка з різних матеріалів як основа.

Які бувають штукатурки?

Штукатурки — це матеріали для покриття поверхонь з метою їх вирівнювання та забезпечення естетичного вигляду. В залежності від складу та призначення, існують різні види штукатурок. Ось деякі з найбільш поширених:

Цементна штукатурка — зроблена з цементу, піску та води. Вона міцна, довговічна та вологостійка, і часто використовується на зовнішніх стінах будівель.

Вапняна штукатурка — виготовлена з вапняної суміші, піску та води. Вона м’яка, гнучка та дозволяє повітря проходити крізь неї, що дозволяє будівлі «дихати». Вапняна штукатурка є хорошим вибором для стін всередині будівлі.

Гіпсова штукатурка — виготовлена з гіпсу, піску та води. Вона легка та добре приймає фарбу. Гіпсова штукатурка часто використовується для внутрішніх стін.

Акрилова штукатурка — зроблена з акрилової смоли та пігментів, вона може бути нанесена на широкий спектр поверхонь, в тому числі на стіни, стелі та фасади.

Силікатна штукатурка — виготовлена з силікатних крейд і мінеральних пігментів, вона міцна, стійка до вогню та ультрафіолетового випромінювання. Вона часто використовується на зовнішніх поверхнях.

Це лише кілька видів штукатурок, які доступні на ринку будівельних матеріалів. Кожен вид має свої унікальні властивості та переваги, і вибір відповідного матеріалу залежить від типу будівлі, її призначення та від особистих вподобань та бюджету. Перед тим, як вибирати штукатурку, слід звернутися до спеціаліста, який допоможе визначити оптимальний варіант для конкретного проекту.

Крім цього, важливо враховувати не тільки властивості штукатурки, але й її вигляд. Штукатурки можуть мати різні текстури та фактури, що дозволяє створювати різноманітні декоративні ефекти. Наприклад, можна використовувати штукатурку з ефектом мармуру або граніту, щоб надати стінам більш розкішний вигляд.