Машинна або ручна штукатурка. Порівняння

Вітаємо Вас!
Зараз ми детально розглянемо тему машинної та ручної штукатурки.
Ми порівняємо машинну та ручну штукатурку, зробимо огляд штукатурних робіт та розглянемо механізований та ручний спосіб нанесення штукатурного розчину. Ви дізнаєтеся про переваги та особливості машинної і ручної штукатурки, а також про різні види штукатурних розчинів, які можна наносити за допомогою штукатурної станції. Ми також розкриємо етапи робіт з нанесення механізованої штукатурки і розповімо вам, навіщо потрібно штукатурити стіни.

REMSUMY


Машинная штукатурка. Пушкина. Или ручная

РемСуми – це професійна команда спеціалістів з багаторічним досвідом у галузі будівництва. Ми спеціалізуємося на будівництві житлових та комерційних об’єктів, а також на ремонті та реконструкції будівель.

Ми працюємо з уважністю до деталей та завжди дотримуємося вимог замовника.

Наші клієнти можуть бути впевнені в якості та своєчасності виконання робіт.

Замовити послуги

Важливі питання:

штукатурні роботи

Штукатурні роботи виконуються з метою покращення зовнішнього вигляду приміщення, захисту поверхні від вологи, механічних пошкоджень, а також для вирівнювання поверхні перед подальшою обробкою. Вони також можуть виступати як звукоізоляційний бар’єр та допомагати утримувати тепло в приміщенні.

Штукатурні роботи є важливим етапом у створенні якісного та комфортного середовища в будь-якому приміщенні.

Оштукатурювання – процес нанесення мінерального штукатурного розчину, що твердне до твердості штучного каменю. Це перевірений спосіб вирівнювання поверхні та підготовки під фінішне оздоблення стін та елементів під час будівництва та ремонту.

Штукатурка наноситься на стіни, стелю укоси та інші поверхні всередині та зовні будівель.

Умовно можна розділити види штукатурок за призначенням: вирівнювальні, декоративні та спеціальні штукатурки (для додаткового захисту та екранування електромереж, що зміцнюють, утеплюють тощо).

Склад штукатурної суміші також може значно відрізнятись, залежно від цілей та застосовуваних матеріалів, детально можете ознайомитися за посиланням види штукатурок.

Машинная штукатурка. Виды, особенности, применение штукатурок

механізованний та ручний спосіб нанесення штукатурного розчину

Порівняння машинної і ручної штукатурки.

Нанесення штукатурного розчину проводиться двома основними способами: вручну та за допомогою механізованих пристроїв (станцій).

  • Перший спосіб -ручне нанесення штукатурки, повсюдно поширений і має переваги. Наприклад, нанесення декоративної штукатурки ручної роботи, штукатурка невеликих поверхонь, загальнодоступність, мінімальний набір інструментів для роботи.
  • Другий спосіб -механізована штукатурка, вимагає використання штукатурних машин або штукатурних станцій, що змішують готові штукатурні суміші з водою і розчин, що подають на поверхню.

Найчастіше зустрічаються шнекові станції для приготування та нанесення штукатурки та пневматичні машини для нанесення готового розчину.

Щоб зрозуміти основні моменти та відмінності між ручним та механічним способами нанесення штукатурної суміші, слід детальніше розглянути машинну штукатурку стін.

докладно про машинний, механізований метод штукатурних робіт

Види штукатурних розчинів, які можна наносити штукатурною станцією.

Машинна штукатурка дозволяє наносити різноманітні види штукатурних розчинів:

  • Цементно-піщані розчини.
  • Вапняні розчини.
  • Гіпсові суміші.
  • Спеціалізовані розчини.

Переваги, плюси машинної штукатурки.

Під час використання пневматичних машин багаторазово прискорюється процес нанесення розчину. Відповідно збільшується площа оброблюваних поверхонь, зростає продуктивність та кінцевий обсяг виконаних робіт.

Якість машинної штукатурки також дуже висока. Пристрої дозволяють формувати однорідний розчин і рівномірно наносити його. Якість зчеплення може бути вищою ніж при ручному нанесенні розчину. Виходить дуже гладка поверхня, готова до фінішної обробки.

Безперервність нанесення розчину сприяє рівномірному висиханню та відсутності тріщин.

Зрештою, машинна штукатурка виходить для замовника дешевшою за вартістю за квадратний метр готової поверхні.

Недоліки, мінуси машинної штукатурки.

  • Відносно високий рівень шуму під час роботи.
  • Наявність та особливості обслуговування штукатурної станції.
  • Обов’язкова наявність електрики (іноді навіть не 220, а 380 вольт)

Наша робота з машинної штукатурки стін

Етапи робіт з нанесення механізованої штукатурки.

  • Підготовка основи. Очищення від бруду та пилу.
  • Нанесення ґрунтовки під штукатурну суміш. Грунтовку підбирають відповідно матеріалам штукатурних стін та інших поверхонь. Різні матеріали мають свої характеристики міцності, зернистості, поглинання та адгезії поверхні, зчеплення з розчином. Стіни можуть бути бетонними, цегляними, керамзито-бетонними, з пазогребневих блоків, газобетонних блоків і т.п.
  • Установка маяків, підготовка укосів та кутів. Формування вузлів примикань із встановленням армуючих елементів та накладок.
  • Застосування демпферної стрічки на стиках стін та стелі, для виключення тиску на оштукатурену поверхню. Попередньо усуваються надмірні зазори та запінюються щілини по периметру.
  • Нанесення відповідного штукатурного складу під тиском.
  • Вирівнювання поверхні.
  • Видалення маяків та закладення борозен.

Контроль якості та дотримання рівня по оштукатуреній поверхні

Контроль може проводитися візуальну і просто за допомогою рівного будівельного “правила” і прикріпленого до нього ліхтарика, що дає чіткий світловий промінь.

Прикладаючи алюмінієве правило по площині можна спостерігати наявність або відсутність світла, що проникає, з боку паралельно прикріпленого до нього ліхтарика.

Ми однозначно рекомендуємо застосовувати машинну штукатурку за можливості, використовуючи всі згадані переваги.

Навіщо треба штукатурити стіни?

Все рівно як штукатурити машиною чи вручну, але це треба робити, і ось чого:

  • Штукатурка – це матеріал, який зазвичай використовується для покриття та обробки внутрішніх стін і стель. Є кілька причин, чому штукатурка використовується на стінах:
  • Гладке покриття: штукатурка забезпечує гладку та рівну поверхню, яка ідеально підходить для фарбування або обклеювання шпалерами. Гладке покриття також полегшує очищення стін.
  • Довговічність: штукатурка є міцним матеріалом, який може витримувати зношування, що робить її популярним вибором для приміщень з інтенсивним рухом людей, таких як коридори та вітальні.
  • Вогнестійкість: штукатурка є негорючим матеріалом, що означає, що вона стійка до вогню та може допомогти уповільнити поширення полум’я у разі пожежі.
  • Звукоізоляція: штукатурка має хороші акустичні властивості, що означає, що вона може допомогти зменшити рівень шуму між кімнатами.
  • Естетичність: штукатурку можна наносити з різними текстурами та покриттями, що дозволяє використовувати широкий спектр декоративних варіантів.