Звукоізоляція приміщень

Утепление стен. Квартир. Фасады в Сумах

Construction company “BCHM”

Звукоізоляційний захист приміщень від шуму

Множинні джерела шуму мають різну частоту чутного та нечутного звукового спектру, різну інтенсивність та силу впливу. Шум проникає в приміщення через стіни, двері та вікна, через стелю та підлогу, прокладені комунікації та стики примикання, саме тому практично всі перелічені місця вимагають застосування матеріалів для шумо-звукоізоляції.

Частково звукоізоляція приміщення може бути сумісна з елементами термоізоляції, у разі застосування волокнистих матів, рулонів та структурних підкладок, у приміщенні створюється температурний бар’єр, що захищає від впливу спеки або холоду, при цьому вирішується завдання захисту приміщення від шуму.

Доцільно приймати рішення про необхідний рівень звукоізоляції приміщень, разом з ремонтом або перед ним, а ще краще враховувати таку необхідність на етапі планування або будівництва, адже після облаштування звукоізоляції в більшості випадків необхідний чистовий косметичний ремонт. Однак життєві обставини диктують свої правила, і, купуючи нерухомість або орендуючи приміщення, не завжди можна отримати оптимальні умови. Дуже часто доводиться проводити звукоізоляційні заходи після виявлення проблем недостатнього чи слабкого захисту від шуму.

Звукоізоляція житлових і не житлових приміщень, а також їх окремих зон застосовується повсюдно, але не завжди продумано.
Продуманість у нашому випадку ґрунтується на передових будівельних стандартах, обґрунтованих правилах та нормативах, а також законах фізики, куди ж без них.
Звукоизоляция помещений

Вирішальні фактори для якісної звукоізоляції приміщень

Необхідна маса і щільність матеріалів і конструкцій сприяє кращій звукоізоляції, якщо більш масивна конструкція (стіна, перегородка і т.п.) протистоїть звуковим коливанням, тим ефективніше їх можна нейтралізувати.

Безпосередньо сама звукоізоляція (матеріал і технології) повинна значно знижувати рівень шуму і силу впливу звукових хвиль. Високий рівень зниження шуму, простота монтажу, довговічність, надійність та дотримання екологічних норм – важливі критерії звукоізоляції.

Віброізоляція із застосуванням спеціальних виробів гасять коливання, наприклад, кріплення звукоізоляційних матеріалів для каркасної технології складання. Структурні шуми та вібрації на відміну від звукових шумів передаються всередині стін та інших елементів, в обхід захищених від звуку просторів та ізолювати їх дещо складніше.

Герметичність всіх стиків та точок примикань зібраних конструкцій. Планомірне покриття всіх площ, що виключає наявність звукових і вібраційних містків, зменшує рівень шуму додатково на 10-15 дБ. А при гарній звукоізоляції з негерметичними або слабо ізольованими стиками ця різниця буде відчутною.

Рекомендації щодо звукоізоляції житлових приміщень

Враховуючи специфіку виникнення, способи передачі та силу впливу різнорідних шумів, здійснюється підбір звукоізоляційних та шумозахисних матеріалів, розраховується їх вартість та доцільність застосування. Безумовно це можна зробити самостійно, знаючи певні нюанси та володіючи навичками для використання конкретних технологій та матеріалів.

У більшості випадків немає потреби в будь-яких особливих дозволів на внутрішні роботи при встановленні звукоізоляції, а іноді достатньо звукоізолювати окремі проблемні ділянки, такі як шум вулиці або звуки каналізаційних комунікацій.

Якщо ж у вас недостатньо необхідних знань, а потрібен якісний прогнозований результат, то ми рекомендуємо вам звернутися за допомогою до фахівців.
Наші майстри допоможуть зробити необхідні виміри та застосувати оптимальну технологію для звукоізоляції будь-яких видів приміщень.
Звукоизоляция стен, потолков, полов

Типи та різновиди матеріалів для звукоізоляції приміщень

Звукоізоляційні системи

На ринку звукозахисних будівельних технологій найбільш поширені:

  • Звукопоглинаючі матеріали: полімерні або природні волокнисті мати, рулони, плити, пластини.
  • Віброізолюючі матеріали: вібропідвіси, віброізолюючі стрічки.
  • Важкі звукоізолюючі матеріали: акустичні та звичайні листи гіпсокартону, волокнисто-волокно.
  • Для обробки стиків, щілин та окремих зон застосовуються герметизуючі матеріали – спеціально розроблені герметики, що володіють необхідними параметрами, такими як: здатність до повітряної та механічної герметизації, взаємодія з іншими будівельними матеріалами, довговічність, вологостійкість.

Особливості звукоізоляційних матеріалів

Залежно від фізико-механічних властивостей матеріалів, їх структури, щільності, маси та інших показників, звукоізолюючим матеріалам характерно різною мірою відображати та поглинати звукові коливання. Для підбору звуковідбивних і звукопоглинаючих поверхонь використовують випробувані в лабораторних та практичних умовах дані, що ґрунтуються на конкретних математичних параметрах.

Серед головних характеристик опірності звуків та його поглинання виступають показники, вимірювані у силі звуку (дБ) та її частоті (Гц). Проте в корені невірно вважати подібні показники, ґрунтуючись лише на лабораторних вимірах виробників.

Для прикладу можна розглянути показник ефективності звукоізоляції від повітряного шуму Rw, що розраховується в стандарті ISO 717. Згідно з показником ΔRw (індекс додаткової звукоізоляції повітряного шуму) певний матеріал відомого виробника, товщиною близько 130 мм, здатний знизити рівень шуму на 20 дБ при дотриманні звуку. ізоляції (тобто якщо всі ділянки, що захищають від звуку, будуть захищені не гірше за вказаний показник).

Практична цінність цього чудового звукоізолятора здатна нівелюватися далеко не ідеальними та не лабораторними умовами монтажу та впливами структурних шумів через місця зіткнень.

Непідготовленій людині досить непросто скласти в єдиний пазл окремі характеристики виробів, що застосовуються, враховуючи показники різнотипних шумів і особливості опору матеріалу різним частотам і діапазонам.
Втім, наші спеціалісти допоможуть вам підібрати оптимальну систему звукоізоляції.

Наша робота по звукоізоляції приміщення. Використані матеріали

Навіщо робити звукоізоляцію у приміщенні?

Погана звукоізоляція у кімнаті може мати кілька негативних наслідків для людини:

Заважання: погана звукоізоляція може призвести до шумового забруднення, яке може бути основним джерелом занепокоєння для людини. Це може заважати концентрації, спілкуванню та сну, і навіть може призвести до підвищення рівня стресу.

Пошкодження слуху: вплив високого рівня шуму може призвести до пошкодження слуху, включаючи шум у вухах (дзвін у вухах) і тимчасову або постійну втрату слуху. Тривалий вплив гучних звуків може пошкодити волоскові клітини внутрішнього вуха, що призведе до проблем зі слухом.

Втома: постійний вплив шуму може призвести до втоми, що може вплинути на продуктивність, настрій і загальне самопочуття людини. Це також може призвести до фізичного та психічного виснаження.

Проблеми зі здоров’ям: вплив надмірного шуму може призвести до низки проблем зі здоров’ям, включаючи високий кров’яний тиск, хвороби серця та порушення сну.

Зменшення конфіденційності: погана звукоізоляція приміщення може призвести до зниження конфіденційності, оскільки звук може легко проникати крізь стіни та підлогу. Це може бути особливо проблематично в загальних житлових приміщеннях, таких як квартири та гуртожитки.

Загалом погана звукоізоляція може мати значний вплив на фізичне, психічне та емоційне благополуччя людини, тому важливо вжити заходів для зменшення шумового забруднення житлових приміщень.