Як визначити якість цементно-піщаної стяжки підлоги?

Раді Вас вітати на нашому веб-сайті! Розкриємо тему якості цементно-піщаної стяжки. Яка стяжка повинна бути?
Починаючи ремонт квартири в новому будинку, важливо вивчити цю тему, оскільки ремонт квартири в цілому залежить від влаштування підлоги. Залишити стяжку від забудовника, зробити частковий її ремонт або повністю демонтувати та залити нову, всі ці процеси вплинуть на технологію ремонту, час та ваші кошти.

RemSumy


полусухая стяжка сохнет 12 часов

РемСуми – це професійна команда спеціалістів з багаторічним досвідом у галузі будівництва. Ми спеціалізуємося на будівництві житлових та комерційних об’єктів, а також на ремонті та реконструкції будівель.

Ми працюємо з уважністю до деталей та завжди дотримуємося вимог замовника.

Наші клієнти можуть бути впевнені в якості та своєчасності виконання робіт.

Замовити послуги

Важливі питання:

якість цементно-піщаних стяжок в новобудовах

Якість стяжки підлоги визначає те, як ідеально ляжуть поверх неї чистові покриття для підлоги, які фізичні навантаження буде витримувати стяжка, чи зможете ви проводити наступні ремонтні роботи без додаткових витрат.

Рідко можна зустріти ідеальну стяжку підлоги в новобудовах, приймаючи квартиру в ремонт, практично ніколи. Будь-яка стяжка від забудовника потребує подальшого ремонту.

Нові вимоги до ремонту квартир і в тому числі до влаштування цементно-піщаних стяжок високі. Підлога повинна бути рівною, міцною, витримувати вібраційні та температурні навантаження, мати хорошу гідроізоляцію. За допомогою стяжок задають рівень та висоту підлоги, впроваджують проектну звуко-теплоізоляцію.

Тому при будь-якому новому будівництві, реконструкції будівлі або влаштуванні підлог необхідно приділити особливу увагу укладанню бетонної основи та стяжки підлоги, адже стяжки, як правило, є основою для чистових підлогових покриттів.

Проектування підлог повинно включати

Проектування підлог повинно здійснюватися з урахуванням експлуатаційних впливів на них, спеціальних вимог:

Бездоглядність.

Антистатичність.

Безпиловість.

Рівність.

Зносостійкість.

Теплозасвоєння.

Звукоізолююча здатність.

Слизькість.

Кліматичні умови.

Місця будівництва.

А що робити, якщо стяжка підлоги виконана забудовником. Як визначити  якість стяжки?

Оценка качества стяжки ЦПС

Рекомендації будівельної компаніїї RS

Якість основи оцінюється за такими параметрами:

  • Рівність. Стяжка підлоги має бути в рівні та площині.
  • Міцність. Стяжка повинна мати задану міцність проектну.
  • Адгезія. Якісна стяжка однорідна та має гарне зчеплення з плитами перекриття.
  • Відсутність тріщин. Наявність тріщин свідчить про порушення технології виробництва.
  • Вологість. Візуально рівномірно висохла стяжка має один відтінок.

Візуальні ознаки неякісної стяжки підлоги

Оглядати стяжку підлоги найкраще у світлу пору доби при хорошому освітленні. Зверніть увагу на естетичні ознаки, якщо робота з укладання стяжки виконана акуратно, то швидше за все, критичних проблем не повинно бути. Візуально підлога має бути рівною, однорідною і без явних дефектів.

Візуальні ознаки неякісної стяжки підлоги можуть бути різні, такі як: наявність тріщин (великих, глибоких і дрібних), нерівностей і горбів, здуття (відшарування від основи), наявність плям та інших дефектів. Розберемо основні з них:

Тріщини в основі стяжки

Зазвичай тріщини утворюються в місцях концентрації сильної напруги стяжки з причин: неправильного застосування технології або відсутності потрібної підготовки основи, усадкою розчину в процесі твердіння та набору міцності.

Перепади та нерівності поверхні

Якщо стяжка підлоги не рівна, візуально видно явні ями, горби, напливи, борозни та інші технологічні структурні дефекти – це ознака нерівномірного розподілу розчину, недбалого виробничого процесу, некомпетентності майстрів.

Отже, якщо стяжка підлоги має такі тривожні характеристики, можливо, можуть бути проблеми іншого характеру. Надалі, наші рекомендації, зробити детальніший аналіз ділянки.

Визначення якості цементно-піщаної стяжки підлоги включає кілька кроків

Зовнішній огляд стяжки підлоги

Якщо стоїть завдання швидко, без витрат, самостійно оцінити якість стяжки, ось кілька порад:

Оцініть візуальний стан стяжки. Поверхня має бути однорідною, рівною без перепадів та напливів. Стяжка підлоги не повинна мати явних тріщин, вм’ятин чи інших дефектів. Якщо вам візуально подобається підлога – це хороша ознака. Вершина майстерності у будівництві криється в деталях.

Простукайте підлогу дерев’яним брусом. Якщо по всій площі звук однаковий – стяжка годна. Якщо місцями стяжка бухтить – це означає, що є порожнечі, часткова відсутність зчеплення стяжки з нижчими конструкціями і можливо стяжка при певних навантаженнях розтріскається, внаслідок чого чистові покриття можуть деформуватися.

Рекомендації СНиП 2.03.13-88 (8.8)
Міцність зчеплення (адгезія) стяжок на основі цементного в’яжучого на відрив з бетонною основою у віці 28 діб повинна бути не менше 0,6 МПа. Міцність зчеплення затверділого розчину (бетону) з бетонною основою через 7 діб. має становити не менше 50% проектної.

Подряпайте стяжку цвяхом. Нанесіть паралельні борозни на стяжці у вигляді грат під 45 гр. Насічки повинні бути рівні, не глибокі, при цьому стяжка не повинна кришитися. Якщо подряпини глибокі і мають пухкі краї, це свідчить про низьку міцність стяжки.

Протріть поверхню стяжки рукою. Протерши поверхню вручну кілька разів, можна визначити, чи схильна поверхня до пилу чи ні. Якщо поверхня основи припадає пилом, то підлогу необхідно зміцнити.

Перевірка підлоги за рівнем. Вимоги ДБН

Перевірте рівень підлоги. Стяжка має бути в площині та за рівнем. Для цього знадобиться двометрове правило та рівень, додатково можна використовувати лазерний рівень.

Рекомендації СНиП 2.03.13-88 (5.18/5.19)
Просвіти між контрольною двометровою рейкою та поверхнею, що перевіряється, не повинні перевищувати для покриттів: полімерних мастичних, дощатих, паркетних, з ламінованого паркету, з лінолеуму, з рулонних матеріалів на основі синтетичних волокон – 2 мм.

Щодо площини та рівня підлоги по ухилу, то відхилення поверхні покриття підлоги від заданого ухилу не повинно перевищувати 0,2% відповідного розміру приміщень, але не більше 20 мм. Наприклад, при довжині приміщення 3 метри допустиме відхилення стяжки від горизонталі має бути не більше 6мм.

Слід зазначити важливість дотримання умов ДБН нормативів та рекомендацій для забезпечення довговічності та функціональності будівельних конструкцій.

Роботи з виробництва стяжок у новобудовах

Обладнання та методи перевірки стяжки підлоги на міцність

Перед улаштуванням нівелюючих сумішей та підлогових покриттів необхідно переконатися в тому, що основа підлоги здатна витримати передбачувані навантаження. Безліч проблем виникають через те, що основа не відповідає вимогам щодо міцності.

Наприклад, недостатня поверхнева міцність основи може призвести до повного відшарування шару, що вирівнює, або покриття.

Існує кілька показників міцності, таких як міцність на стиск, розтяг при вигині, відрив, зсув, розрив та інші. Для вимірювання кожного з цих показників застосовуються спеціальні методи та обладнання.

Здійснення перевірки міцності основи забезпечує довговічність та стабільність експлуатації підлогових покриттів, а також запобігає можливим проблемам у майбутньому.

Гарантовані методи дослідження проблем щодо міцності підлоги:

Методи перевірки міцності стяжки. Міцність стяжки перевіряється не раніше 28 днів після її монтажу, коли склад набере нормативну міцність.

  • Ультразвуковий прилад для контролю міцності ПУЛЬСАР. Визначає: міцність, однорідність та клас бетону. Виявляє порожнечі, тріщини та інші дефекти конструкцій, що виникли в процесі виробництва та експлуатації.
  • Молоток Шмідта (склерометр) для бетону. Вимірює міцність бетону методом ударного впливу на поверхню бетону бойком з відомою (нормованою) енергією удару та подальшим вимірюванням висоти відскоку цього бойка.
  • Ri-Ri (Ritz – подряпина). Прилад є загостреним сталевим стрижнем, сила натиску якого задається пружиною, що фіксується стопором у трьох положеннях. На основу підлоги за допомогою шаблону наносять дві серії паралельних подряпин під кутом 40-60 ° один до одного. Результат тесту вважають позитивним, якщо подряпини не глибокі, мають чітко окреслені краї, без сколів та фарбувань, що свідчить про придатність основи підлоги для експлуатації в умовах певних навантажень.
Методы проверки прочности стяжки

Вимоги до міцності стяжки

Вимоги до міцності цементно-піщаної стяжки задаються проектом та визначаються призначенням приміщення, умовами експлуатації та видом фінішного покриття.

Рекомендації СНиП 2.03.13-88/ 4.11
Підлоги в будинках повинні мати необхідну несучу здатність і не бути “хисткими”. Прогини при зосередженому навантаженні, що дорівнює 2 кН/см² = 20 мегапаскаль [МПа] у житлових будинках, 5 кН у громадських та адміністративних будинках.

Отже, під будь-який вид покриття для підлоги міцність стяжки не повинна бути нижче 20 Мпа.

Якщо чистове покриття для підлоги монтується за допомогою дисперсійних клеїв міцність потрібно задавати, дотримуючись технології, враховуючи рекомендації виробника.

Необхідна вологість стяжки. Рекомендації

Не укладайте чистові покриття для підлоги на вологу стяжку. Ось деякі рекомендації:

За посиланням приклад проектування підлог: план підлог у дизайн-проекті.

Стяжка має повністю висохнути. Час висихання цементно-піщаної стяжки підлоги з моменту її влаштування дорівнює 28 днів.

Швидкість висихання стяжки залежить від характеристик приміщення та технології влаштування підлоги.

Стяжку можна вважати сухою, якщо вона не виділяє вологу в навколишнє середовище, і це також залежить від навколишнього середовища, в якому вона знаходиться. Зазначимо, що показник вологи у стяжці має бути у відрізку 2-3%.

Існує маса способів перевірити вологість стяжки, проте найпростіший і не витратний наступний: візьміть метровий шматок поліетиленової плівки і за допомогою двостороннього скотчу прикріпіть її в кутку кімнати, дотримуючись герметичність. Через 24 години подивіться на внутрішній бік плівки, якщо вона суха, все гаразд, приступайте до подальших робіт.

Якщо минуло достатньо часу, а на поверхні стяжки виявляються мокрі плями, це може свідчити про потенційні проблеми, такі як затікання в несучих конструкціях, недостатня герметичність або конденсація. У подібних ситуаціях рекомендується звернутися до професійних будівельників для детального обстеження та виявлення джерела проблеми.

Експертна оцінка допоможе вжити необхідних заходів для усунення дефектів та запобігання подальшим ушкодженням стяжки.

Причини виникнення проблем зі стяжкою та можливі наслідки

Порушення технології – основна причина неякісної стяжки
Перед проведенням робіт з влаштування стяжки слід все як слід спланувати та підготуватися, адже порушення технології є основною та єдиною причиною отримання неякісного результату.
Починаючи від підготовки основи та закінчуючи доглядом за стяжкою, все важливо! За посиланням докладніше про: технології та рекомендації пристрою цементних стяжок.

Наслідки порушення технології пристрою стяжки

Приймаючи неякісну стяжку підлоги в подальшу роботу слід бути готовим до додаткових вкладень коштів. Плануючи якісний ремонт квартири, слід витримати висоти, необхідну міцність основи та закласти довговічність експлуатації.

  • Якщо стяжка нерівна досить вирівняти її наступним шаром розчину, тут важливо дотримуватися рекомендацій виробників, оскільки сьогодні ринок будівельних матеріалів переповнений, рекомендуємо вибирати з лідерів сегмента.
  • Якщо стяжка має наявність тріщин, то в цьому випадку слід зробити її зміцнення, але в деяких випадках можна говорити і про її заміну.

Більше інформацію про ремонт стяжки ( на прикладі нашої роботи) за посиланням: ремонт стяжки підлоги в новобудові.