Біоніка- наближення людини до приророди
Вітаємо Вас на сторінці нашого сайту. Дизайн інтер’єру та стиль біоніка!
Ви знайдете важливу інформацію про особливості та характеристики біоніки як стилю дизайну. Ми покажемо вам приклади застосування біоніки в інтер’єрі, а також розкриємо унікальні риси цього стилю. Ви дізнаєтесь про матеріали, що використовуються для творчого втілення стилю біоніка, а також про історію його виникнення.
“REMSUMY”
РемСуми – це професійна команда спеціалістів з багаторічним досвідом у галузі будівництва. Ми спеціалізуємося на будівництві житлових та комерційних об’єктів, а також на ремонті та реконструкції будівель.
Ми працюємо з уважністю до деталей та завжди дотримуємося вимог замовника.
Наші клієнти можуть бути впевнені в якості та своєчасності виконання робіт.
Біоніка в інтер’єрі – об’єднання природи та сучасних технологій
Цей стиль дизайну інтер’єрів витягує найкраще з навколишнього світу, спираючись на неповторність форм, м’які криві, та розкішний палітру кольорів, які оминаються руками природи. Він відкриває нові горизонти та простори, де комфорт і гармонія зливаються в єдине ціле. Біоніка — це не лише стиль, а й надія на збереження навколишнього середовища, де людина й природа можуть співіснувати у дивовижній симфонії взаємозв’язку та естетики.
Біоніка, що кличе до основ природи
Суть біонічного дизайну полягає у підкресленні краси елементів природи сучасними технологіями, створення подібних форм, ліній, колірних рішень, плавних інтер’єрів та відображення природи в проектуванні та облаштуванні приміщень.
У природі практично немає ідеально рівних геометричних форм і конструкцій, повсюдно спостерігаються плавні обриси, округлі лінії і часто м’які, і природні для наших очей форми.
Однак саме в природі можна спостерігати реалізовані принципи гармонії, основи пропорцій, різноманітну колірну гаму, та цікаві геометричні форми, що існують незалежно від людського впливу, наприклад, бджолині стільники, скелетні каркаси складних конструкцій, золотий перетин та безліч всього унікального, що людина намагається відтворити самостійно .
Особливості та характеристики біоніки як стиля дизайна
Природний інтер’єр у стилі біоніка
Облаштування кімнат і предметів, що наповнюють інтер’єр, нагадують елементи природи (зрізи дерев, структуру квіток, форми плодів тощо). Можна візуально імітувати піщаний пляж на покриття для підлоги, а на стіні відобразити реалістичний прибій або захід сонця. Синій округлий або спеціально вигнутий контур стіл посеред кімнати може асоціюватися з озером, а зелені стільці з пагорбами.
Характеристика стилю:
- Практичний та приємний для очей інтер’єр.
- Гармонія у кольорі, формах та лініях.
- Плавність та відсутність гострих кутів та рівних ліній. Всі елементи округлі, краплеподібні та плавні.
- Максимальна асоціація із елементами природи.
- Трансляція природних образів у дизайні (кімната у розрізі черепашки або у вигляді печери, крісло у вигляді краплі тощо).
- Немає суворого поділу на зони.
- Є ненав’язлива асиметричність.
- Лаконічність та модульність (готовий до сприйняття простір можна змінювати залежно від потреб).
Приклад біоніки в інтер’єрі
Втілені стилю біоніки у стиль інтер’єрів приміщень
- Імітуючи структуру корала, збільшену у тисячі разів, можна створити напівпрозору стіну, за якою можна спостерігати сусіднє приміщення.
- Куполоподібні споруди можуть ефективно протистояти сильним поривам вітру та не мають гострих кутів.
- Полички у вигляді бджолиних стільників ефективно використовують простір для схожих за розмірами дрібних предметів, наприклад, для взуття або предметів декору.
- Раковина у формі черепашки або квітки, умивальник у формі маленького водоспаду, краплеподібні рукоятки дверних ручок, крісло у формі павутини або кокона – типові елементи біонічного декору.
- Світильники, що звисають у вигляді печерних повзючих напівпрозорих сталактитів.
Використання стилю біоніка. Матеріали для творчості
При впровадженні стилю біоніки в інтер’єрі не обов’язково використовують природні матеріали, дуже часто це сучасні штучні матеріали, що володіють особливими практичними властивостями, наприклад, міцністю, легкістю, практичною поверхнею, що миється. Успішно використовуються різні види пластику (у тому числі екологічного) дерева, скла, бетону і т.п.
Мистецтво біонічного підходу полягає в умінні передати природне
У рубриці «склад дизайн-проекту» ви дізнаєтесь:
- Концепції, принципи проектування та поради що до розробки дизайн- проекту.
- Які плани та схеми входять до складу проектної документації.
- Рекомендації щодо вирішення проблем на етапах проектування та будівництва.
- Місце 3-Д, 2-Д візуалізації інтер’єра у проекті.
- Технічні питання: мокрі зони, зонування, вибір обладнання, схеми, конструкційні особливості.
- Проведення обмірів об’єкта. Розрахунок обсягів матеріалів та робіт. Кошторис.
Історія Біоніки як стилю дизайна?
Біоніка (або біоміметика) — це наука, яка вивчає природні процеси, організми та системи з метою застосування їх принципів і структур у технологічних рішеннях. В контексті інтер’єрного дизайну, стиль біоніки наголошує на використанні природних форм, функцій та естетики для створення живих, ергономічних та ефективних просторів.
Історія стилю біоніка в інтер’єрі починається в 20-му столітті, коли біологія і технологія почали знаходити спільну мову. Ключові моменти в розвитку біоніки включають вивчення структури квітів, трав і тварин, а також взаємодії в природному середовищі. Засновники біоніки відзначили, що природа вже розв’язала багато складних проблем, тому можна використовувати її рішення для поліпшення технологій і дизайну.
У 1960-х роках ідеї біоніки проникли в архітектуру та дизайн інтер’єру. За допомогою комп’ютерного моделювання та передових технологій дослідники стали вивчати структури квітів, трав і тварин, аналізувати їх форму та функцію, та використовувати ці принципи для створення нових, ефективних просторів.
Один з прикладів впливу біоніки на інтер’єрний дизайн — це застосування принципів форми листя для створення органічних, гнучких просторів. Згідно з принципами біоніки, такі форми можуть бути естетичними, а також забезпечувати оптимальну функціональність та ергономіку.
Зв’яжіться з нами