Технологія влаштування напівсухої стяжки підлоги
Construction company «BCHM»
СТЯЖКА ПІДЛОГИ
Напівсуха стяжка — це механізований метод влаштування чорнової підлоги
У сучасному будівництві забудовники часто здають квартири вільного планування, де немає стяжки підлоги, тому новому господареві квартири слід ухвалити рішення, яку технологію застосувати.
Напівсуха стяжка –це ефективна технологія при облаштуванні чорнової підлоги.
- Швидко.
- Технологічно.
- Економно.
Напівсуха стяжка підлоги передбачає застосування технологічного обладнання за рахунок чого знижуються трудовитрати, отже роботи стоять не дорого.
Ціна на влаштування напівсухої стяжки підлоги залежить від обсягу робіт. Чим більша площа об’єкта, тим загальніша вартість кошторису нижча.
По готовності поверхня підлоги повинна бути візуально красивою, геометрично рівною та міцною, яка витримає серйозні механічні навантаження.
Стяжка підлоги влаштовується для того щоб:
ВИЗНАЧУЄМО ТЕХНОЛОГІЮ І СКЛАДАЄМО КОШТОРИС НА ПРИСТРІЙ НАПІВСУХОЇ СТЯЖКИ ПОЛА
Технологія
Починаються роботи з визначення технології виробництва та етапів робіт. Для кожного об’єкта технологія підготовчих робіт є абсолютно різною. Усі рішення приймаються виходячи з проектних даних, конструктивних і технічних особливостях самого об’єкта. Напівсуха стяжка може бути: з роздільним теплоізоляційним шаром, на гідроізоляційному шарі, армована і т.д.
Обчислення
Слід вирахувати висоти чистої підлоги за допомогою лазерного рівня або оптичного нівеліру. Оптимальна товщина для напівсухої стяжки підлоги вважається від п’яти до восьми см. Три сантиметри для стяжки вважається критичною товщиною, оскільки вона може розтріскатися. Понад вісім сантиметрів товщина стяжки вважається завищеною, що призводить до перевитрати будівельних матеріалів та збільшення навантаження.
Кошторис
Відповідно до проектних вимог чи технічного завдання, на підставі отриманих даних з обчислень на місці, розраховуються обсяги необхідних будівельних матеріалів, організаційні витрати та вартість основних та додаткових робіт. Так формується кошторис для замовника. Перегляньте наші розцінки на роботи
ПОВНИЙ ЦИКЛ ВИРОБНИЦТВА НАПІВСУХОЇ СТЯЖКИ ПІДЛОГИ
Організація робіт
До початку всіх будівельних робіт з влаштування напівсухої стяжки підлоги об’єкт повинен бути підготовлений. Найголовніше мати на об’єкті гарне освітлення, підключення до 220В, воду та каналізацію.
Якщо на об’єкті є все необхідне, починаємо роботи з постачання.
Завозимо будівельне обладнання та інструмент.
Підготовчі роботи
Першим що потрібно зробити це підготувати основу під пристрій напівсухої стяжки підлоги, а саме: очистити шари «будівельного пирога», що відшаровуються, закласти тріщини і отвори монтажною піною або цементно-піщаним розчином, прибрати будівельне сміття.
Далі закріплюємо по периметру демпферну стрічку, яка служить для компенсування теплого розширення матеріалів (додатковий захист від розтріскування під час розширення стяжки в процесі висихання). Наступні шари залежать від технології.
Установка маяків
Встановлюємо напрямні маяки за допомогою вимірювального інструменту, це може бути водяний рівень, частіше лазерний рівень на 360грд. чи оптичний нівелір, правило з рівнем. Напрямні маяки натираються розчином або встановлюються металеві труби, все залежить від досвіду майстра.
Приготування розчину
Важливо використовувати якісні матеріали та дотримуватись пропорції, як правило до складу розчину входять: цемент ПЦ-400 або ПЦ-500, пісок, вода, фіброволокно та пластифікатор. На виході перед укладанням розчин повинен мати консистенцію при якій стискаючи його рукою не повинна проступати вода, сам розчин повинен мати форму і не розсипатися. Основною відмінністю технології напівсухої стяжки від мокрої стяжки є об’єм води в розчині, вода в замісі напівсухої стяжки потрібна виключно для активації процесу кристалізації цементу, а отже, потрібна у мінімальній кількості.
Розчин може готуватися як за допомогою професійного обладнання в бетонозмішувачах або пневмонагнетателях, так і лопатами.
Укладання розчину
Перевага даної технології в тому, що укладання напівсухого розчину відбувається швидко та чисто. Для отримання максимальної міцності підлоги свіжоукладений розчин потрібно добре утрамбовувати, створивши максимально щільну підлогу. Розрівнюється розчин за допомогою алюмінієвих правил за рівнем.
Професійна бригада за наявності необхідного обладнання може закривати за зміну до 200м2 напівсухої стяжки.
Шліфування поверхні
Для отримання ідеально гладкої та красивої поверхні потрібно зашліфувати ще свіжий розчин. Якщо немає необхідного обладнання, майстри шліфують підлоги напівтерами. Що стосується професійних бригад, то такий процес виконується затирочними машинами «вертольотами» оснащеними металевими дисками.
ГОТОВНІСТЬ НАПІВСУХОЇ СТЯЖКИ ПОЛУ. ВИСИХАННЯ
Після фінішного шліфування підлоги затиральною машиною напівсуха стяжка вважається виконаною на 100%.
В ідеалі ми повинні отримати рівну, міцну і гладку (зовні красиву) поверхню, яка не вимагає додаткових шарів типу наливної або самовирівнюючої підлоги, на яку можна укладати будь-який вид чистової підлоги: керамограніт, лінолеум, ковролін, ламінат, дошку і т.д.
Через відсутність у даній технології великої кількості води, як у традиційних стяжках, по свіжо укладеному напівсухому розчину, можна ходити вже через 12 годин, ремонтно-оздоблювальні роботи продовжувати через добу.
З укладанням чистових підлогових покриттів, зроблених з матеріалів, що сильно вбирають вологу (паркет, паркетна дошка, ламінат) краще не поспішати і витримати необхідний будівельними нормами і рекомендаціями виробників термін 21 день. Такі матеріали як керамограніт та керамічна плитка укладаються через 3-4 дні, лінолеум через тиждень.
Після повного висихання правильно зроблена стяжка повинна витримувати серйозні вібраційні та помірні ударні навантаження.
Додаткові роботи, пов’язані з пристрієм напівсухої стежки підлоги. Температурний режим
- Виробництво напівсухої стяжки підлоги повинно здійснюватися при температурі повітря не нижче +5°С, при такому температурному режимі має відбуватися процес висихання підлоги до моменту досягнення міцності підлоги не менше 75% проектного значення.
- Після завершення робіт, після затирання підлоги, технологією рекомендується накрити підлогу вологонепроникним матеріалом типу поліетиленовою плівкою, що дозволить стяжці неспішно набрати задану марку міцності і запобігатиме швидкому висиханню.
- Також замість накривання підлоги можна періодично поливати стяжку водою, протягом п’яти-семи днів, ефект буде той самий.
- На великих площах понад 40м2 виробляється технічна порізка поло- деформаційні шви. Стяжка прорізається красиво – геометрично. Деформаційні шви або слабини-це і є напрямні, якщо стяжка трісне, то вона трісне в заданому напрямку.