План сантехніки у дизайн-проекті
Вітаємо!
На цій сторінці ви знайдете все необхідне про план сантехніки, розміщення сантехніки та розробку відповідного плану. Ми надамо вам приклади планування сантехніки в рамках дизайн-проекту та розкриємо особливості «мокрих зон» у сантехнічному проекті. Ви дізнаєтесь, як правильно змінювати мокру зону при потребі масштабних змін, а також які обмеження існують у змінах мокрих зон. Розміщення сантехнічного обладнання та його вибір також не будуть без уваги.
Планування сантехніки в дизайн-проекті!
«RemSumy»
РемСуми – це професійна команда спеціалістів з багаторічним досвідом у галузі будівництва. Ми спеціалізуємося на будівництві житлових та комерційних об’єктів, а також на ремонті та реконструкції будівель.
Ми працюємо з уважністю до деталей та завжди дотримуємося вимог замовника.
Наші клієнти можуть бути впевнені в якості та своєчасності виконання робіт.
План сантехніки
Практика показує, що до проектування потрібно розуміти, що саме буде у квартирі та яких габаритів. Також потрібно визначитися, що нам потрібна інсталяція або стандартний унітаз, ванна (джакузі) або душова кабіна.
Вся сантехніка як правило вбудовується, так що замінити її буде вкрай складно, отже, сантехніку потрібно вибрати якісну та комфортну.
План розміщення сантехніки у дизайн-проекті
Сантехнічні вузли, які позначаються на планах БТІ, або в кадастровому плані квартири, або на інших загальних планах квартири не відображають повною мірою розташування раковин, ванн, душових кабін та інших сантехнічних виробів. На планах вся сантехніка відображається умовно і схематично, з пропорцій та розмірів, можуть бути вказані лише габарити та місця встановлення, з позначенням підведення гарячої та холодної води та відведенням каналізації.
На схемах і планах вказується висота сантехнічних магістралей, висота та типи підключення пристроїв, раковина, пральна машина або бойлер. Трубопроводи та точки підключення гарячої води позначаються червоним кольором, а холодної води – синім.
На відміну від технічних планів, сантехніка в дизайн-проекті, як правило, вже має готове рішення з прикладами інсталяцій, і представлена в композиції з плиткою та іншими елементами оздоблення або декору.
Найпростіший дизайнерський проект ванної кімнати вже спочатку демонструє, як має виглядати приміщення після ремонту. Безумовно на кресленнях і планах сантехніка буде відображатися так само схематично, але при 2D і 3D моделюванні, вже можна використовувати конкретні моделі сантехнічних виробів, впровадження яких у візуалізацію, максимально достовірно здатне передавати їх доцільність та особливості.
Дизайн-проект дозволяє заздалегідь оцінити сумісність форми умивальника або унітазу з навколишнім інтер’єром та оздобленням. Моделювання освітлення та зміна ракурсу також багато підкажуть при візуалізації предметів сантехнічного призначення.
Приклад плану сантехніки у дизайн-проекті
«Мокрі зони» у сантехнічному проекті та їх особливості
«Мокрі зони» — це умовна назва приміщень з підведенням води або наявністю каналізації Приклади сантехнічних мокрих зон: кухня, ванна, суміщений санвузол, туалет, душова і навіть коридор, якщо в ньому встановлено підведення води.
Важлива особливість мокрих зон обов’язкова гідроізоляція. Приміщення в яких є небезпека затоплення водою або каналізаційними стоками, необхідно в обов’язковому порядку обладнати гідроізоляцією. При нанесенні гідроізоляції складається акт здачі-приймання виконаних робіт, що підтверджують її наявність та встановлення з дотриманням усіх будівельних норм та технологій.
При ремонті та переплануванні не допускається зміщення мокрих зон та їх безпосереднє розташування над житловими кімнатами нижніх поверхів.
Усі туалети або санітарні вузли з унітазом слід обладнати входом з коридору чи нежитлового приміщення. Заборонено розташовувати унітаз безпосередньо поблизу житлової кімнати, що безпосередньо примикає до санвузла, з гігієнічних міркувань та санітарно-епідеміологічних норм, крім дверей, необхідне відділення простором через нежитлове приміщення.
При виході з мокрої зони ванної кімнати або санвузла обов’язково присутність переливного порога заввишки 1,5 – 2 см.
Що можна робити з мокрою зоною за потреби масштабних змін?
- Об’єднувати ванну кімнату та туалет у суміщений санвузол.
- Розділяти санвузол перегородкою відокремлюючи візуально чи фізично унітаз та душову кабіну.
- Приєднувати до санвузла нежитлові приміщення, наприклад частину прилеглого коридору, ніші або комори.
- Збільшувати площу санвузла за рахунок кухні (у разі розташування на першому поверсі житлового будинку або за відсутності житлових приміщень на нижніх ярусах, таке об’єднання допустиме).
Що не можна робити за змін мокрих зон?
- Зміщувати розташування мокрих зон відносно нижчих у квартирному будинку.
- Об’єднувати житлове приміщення та мокрі зони.
- Встановлювати санвузол у житловій зоні.
У рубриці «стилі інтер’єру» ви дізнаєтесь:
- Використання стилів інтер’єру у дизайні.
- Оформлення інтер’єру.
- Застосування та втілення архітектурних деталей в інтер’єрі.
- Матеріали для творчості.
- Характерні особливості та відмінні риси того чи іншого стиля інтер’єру.
- Приклади стилізації інтер’єру.
- Рекомендації з використання стилів в інтер’єрі. Що рекомендується що ні.
- Сприйняття того чи іншого дизайну. Кому підходить стиль кому ні.
- Передумови виникнення стилів дизайну, історія, перспективи та секрети популярності.
Розробка плану сантехніки
Вибір та розміщення сантехнічного обладнання
Вибір готових сантехнічних виробів та пристроїв безперечно залишається за клієнтом, але у досвідченого дизайнера, який знає тенденції ринку та перевірені на практиці переваги, завжди є можливість професійної компетенції. Розміщення відповідно до певних параметрів (розміри, форми, матеріали, колір тощо) сантехнічних конструкцій та виробів при комп’ютерному моделюванні дозволяє без значних трудовитрат визначати ергономічність, функціонал та естетику інтер’єру кухні або ванної кімнати.
Саме тому план сантехніки дозволяє визначитися заздалегідь з вибором виробників, матеріалів та технологій ремонту, що зрештою заощаджує кошти замовників, не витрачені на купівлю зайвих матеріалів або переробку параметрів, що не відповідають параметрам і критеріям інсталяцій. Незважаючи на те, що плитку, клей та інші оздоблювальні матеріали завжди беруть із певним запасом, при підготовці дизайн-проекту можна оптимізувати, а надалі ще й контролювати використання ресурсів.
У дизайн-проекті замовник отримує порахований та узгоджений кошторис, обсяги та кількість будівельних матеріалів, оптимальні та узгоджені рішення по всіх стадіях ремонту, і найвражаюче, це візуалізація кінцевого результату ремонту.
Важливість сантехнічного плана у ремонті
У дизайн-проекті план сантехніки є важливою складовою загального плану. У ньому описано розташування та встановлення труб, арматури та фітингів, які складають систему водопроводу в будівлі. Добре розроблений план сантехніки забезпечує ефективний розподіл води по всій будівлі та безпечну та ефективну утилізацію відходів.
План сантехніки повинен включати такі деталі, як розташування водопроводу, розміщення труб і кріплень, а також тип використовуваних матеріалів. Слід також враховувати місцеві будівельні норми та правила, а також особливі потреби та вимоги мешканців будівлі.
Окрім плану сантехніки, важливо мати повний набір будівельної документації, яка включає детальні креслення, специфікації та графіки. Ці документи надають підряднику необхідну інформацію для належного встановлення водопровідної системи та гарантують, що вона відповідає всім відповідним нормам і стандартам.
Співпраця з ліцензованим сантехніком або інженером-сантехніком може допомогти переконатися, що план сантехніки добре розроблений і відповідає всім необхідним вимогам. Вони також можуть надати рекомендації щодо вибору відповідних матеріалів і кріплень і допомогти скоординувати встановлення сантехнічної системи з іншими фахівцями, які беруть участь у процесі будівництва.
Відеоогляд сантехнічних робіт
Зв’яжіться з нами