Розгортка стін за зонами в дизайн-проекті

Утепление стен. Квартир. Фасады в Сумах

Construction company “BCHM”

2д візуалізація. Зміст розгортки стін у проекті

Одним із найбільш наочних та затребуваних документів гарного дизайн-проекту є розгортка стін.

Розгортка стін – це двомірне зображення фронтальної проекції на площину, окремо кожної зі стін приміщення, з нанесеними силуетами об’єктів, віконних та дверних отворів, контурів меблів, комунікацій, що проходять, та інших елементів, що примикають до стіни, а також із зазначеними їх точними розмірами та координатами.

Зміст розгорток стін

Візуальне зображення з розмірами вбудованої техніки, секцій шаф або декорів, оздоблювальних матеріалів, розеток та вимикачів та ін. Призначення того чи іншого елемента.

Схематичне зображення прихованого обладнання: електричного чи газового котла, лічильників, труб та ін.

Типи, розміри, обсяги використовуваного оздоблювального матеріалу із вказівками виробника та артикула.

Розкладка оздоблювального матеріалу, наприклад: керамограніту або керамічної плитки, мозаїки, декоративних або 3-D панелей та ін.

Вказує точні розміри та висот дверних та віконних отворів.

Для кожного об’єкта кількість розгорток індивідуальна

Основні розгортки мають бути присутніми в проекті:

  • Розгортання стін на кухні.
  • Розгортка стін ванною.
  • Розгортка стін по с/в.

Візуально ми розуміємо, як влаштована та чи інша зона, як поєднуються оздоблювальні матеріали із вбудованою технікою та предметами інтер’єру.

Приклад візуалізації розгортки стін

ПРИНЦИПИ ПРОЕКТУВАННЯ РОЗГОРТКок СТІН

Як роблять 2д візуалізацію?

На сьогоднішній день якісну розгортку роблять у спеціалізованих комп’ютерних програмах, доповнюючи технічне креслення з 3D візуалізацією інтерє’ра, планом приміщень та комунікацій. Креслення розгортки та її оформлення проводиться відповідно до правил технічної будівельної документації та архітектурного креслення.

План поверху та розгортки внутрішніх стін виконуються в одному масштабі.

Розгортка кожної внутрішньої стіни, як правило, виконується окремо, але при необхідності або за наявності складних або відповідальних вузлів, або частин креслення, що потребують збільшеного відображення, можливе додаткове розгортання частин та елементів дизайн-проекту.

Всі виконані розгортки логічно позначаються та розташовуються у загальному плані дизайн-проекту.

У розгортку прийнято включати меблі або елементи інтер’єру, що безпосередньо стикаються зі стіною.

Усі елементи, зазначені у розгортці, мають позначення, а за необхідності, пояснення. Допоміжна текстова інформація з назвою та призначенням приміщень, а також окремих елементів розкладки, у разі перевантаженості зображення, замінюється цифровим маркуванням та відповідно описується в експлікації приміщень (таблиці, в якій розписані скорочені цифрові позначення на кресленні чи плані).

Виносні лінії та розміри вказують згідно з правилами будівельного креслення, максимально інформативно та точно.

Загальноприйнято вважати що розгортка стін більш раціональна ніж об’ємне моделювання без вказівки розмірів і точних креслярських проекцій, проте слід зазначити, що хороший дизайн-проект включає взаємодоповнюючі: креслення, розгортку і 3D візуалізацію об’єкта будівництва або ремонту.

Дизайн проект квартиры в Сумах на Продольной. Визуализация 2

НЕОБХІДНІСТЬ 2д візуалізації В ДИЗАЙН-ПРОЕКТІ

У розгортці відображається деталізація всіх основних об’єктів у конкретному приміщенні, вказується їхнє фіксоване місце з прив’язкою по напрямних лініях до віконних та дверних отворів, відстань від стін, підлоги та стелі.

Наочне відображення місць встановлення прихованих елементів, положення на кресленні ліній та вузлів електричної проводки, а також різноманітних комунікацій. На плані розгортки вказується розташування закладних елементів для важких навісних конструкцій, що визначає місця кріплення і допомагає уникнути накладок. Вказується положення роздавальних коробок, розеток, вимикачів, точок освітлення.

На плані розгортки стін враховується співвідношення антропометричних даних людини стосовно інтер’єру або окремих предметів і вузлів, для чого розміщується контур масштабованої моделі людського тіла з реальними пропорціями тіла чоловіка, жінки або дитини.

Правильне позиціонування та уникнення накладення об’єктів, теж легко проконтролювати маючи на руках креслення з розмірами та візуальне розташування прилеглих до стін меблів.

Часто затребуване візуальне відображення елементів декору на плані, а також точний розрахунок розкладки плитки із зафіксованим розташуванням її окремих частин відповідно до реальних розмірів.

При необхідності дизайнер може зробити зображення в кольорі, покращивши тим самим сприйняття її елементів, а використання повнокольорової заливки об’єктів дає можливість формувати різнопланові колірні рішення майбутнього інтер’єру.

Розгортка стін в точному масштабі охоплює практично всі елементи приміщень, у тому числі і приховані за оздоблювальними матеріалами, а також більшу частину інтер’єру, що відноситься до конкретної стіни. У поєднанні з детальною візуалізацією та креслярською точністю такий технічний документ стає дійсно необхідною частиною конструкторської документації. Яку, своєю чергою, можна оформити комплексно – у складі повноцінного дизайн-проекту.