ЗВУКОІЗОЛЯЦІЯ ПІДЛОГИ

Утепление стен. Квартир. Фасады в Сумах

Construction company «BCHM»

Правила звукоізоляція підлоги

Необхідність звукоізоляції підлоги та підлогових покриттів

Якісна звукоізоляція підлоги захищає від проникнення звуків із зовнішніх та внутрішніх джерел та відмінно ізолює від передачі структурних шумів.

Структурні шуми, що передаються бетонними плитами перекриття, створюють значний дискомфорт у житлових приміщеннях, резонуючи від зіткнень з твердими поверхнями. Робота перфоратора і дриля, що працюють установки примусової циркуляції повітря, що передають вібрації по твердій поверхні, проникають в наше житло минаючи шумоізолюючі та звуковідбивні покриття на стінах, тому простір підлоги так само потребує звукоізоляції.

Основні правила звукоізоляції підлоги

При сухому або вологому способі монтажу звукоізоляції для підлоги дотримуються простих загальних правил:

  • Максимальна шумоізоляція поверхні підлоги з додатковою ізоляцією та герметизацією всіх місць зіткнень по периметру примикання до стін, труб, коробів.
  • Принцип багатошаровості (матеріал твердий м’який твердий).
  • Розміщення матеріалів внахлест або встик зі зміщенням, щоб уникнути появи містків звукопровідності.
  • Цілісність звукоізолюючого шару, мінімізація монтажних швів.
  • Застосування якісної звукоізолюючої підкладки під чистове покриття для підлоги.
звукоизоляция пола

МАТЕРІАЛИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ЗВУКОІЗОЛЯЦІЇ ПІДЛОГИ

Основні способи монтажу звукоізоляції підлоги:

  • Звукоізоляція під стяжкою.
  • Звукоізоляція над стяжкою.
  • Монтаж на лагах і віброопорах і т.п.

При звукоізоляції пола під стяжку застосовують базальтові плити, рулонні матеріали, бітумно-повстяні мембрани. Для необхідної звукоізоляції використовується бетонна стяжка на демпферній основі, шумоізолюючий матеріал з герметизацією стиків по всьому периметру та звукопоглинаюча підкладка під ковролін або ламінат.

Для швидкого та сухого монтажу підійде звукоізолююча панельна система ЗІПС-Пол Модуль, яка здатна поглинати звуки середньої інтенсивності, наприклад, гавкіт собак, гучні розмови, шум роботи побутових приладів тощо.

Одним з найбільш ефективних рішень для шумопоглинаючої підлоги є конструкція «плаваюча підлога», при якому усувається дотик твердих поверхонь, що передають структурні шуми. Наявність демпфуючої стрічки або подібних ізолюючих матеріалів по периметру зіткнення підлогових покриттів та стін забезпечує ізоляцію від структурних і ударних шумів.

Приклади для готових рішень звукоізоляції підлоги

  • Плаваюча підлога на основі ЦПС та Acousticwool Sonet F або підлога із застосуванням стяжки Кнауф ФЕ та Vibrostop.
  • Відмінним рішенням можна вважати звукоізоляційну підлогу із застосуванням матів та плит Шумостоп або Акуфлекс.
  • Якщо конструкція монтується на лагах, доцільно застосовувати Vibrofix Floor/Vibrofix ML.

Навіщо робити звукоізоляцію підлоги?

Ось декілька порад на рахунок звукоізоляції підлоги

Звукоізоляція підлоги в квартирі може допомогти зменшити передачу шуму з одного поверху на інший. Це особливо важливо в багатоповерхових будинках, де жителям різних поверхів може заважати шум з інших поверхів.

Існує ряд причин, чому звукоізоляція підлоги в квартирі може бути корисною. Наприклад, якщо ви живете на верхньому поверсі, ви можете запобігти тому, щоб шум від ваших кроків або інші дії не заважали мешканцям під вами. Подібним чином, якщо ви живете на нижньому поверсі, ви можете запобігти шуму від мешканців над вами, наприклад крокам або волокуванню меблів.

Звукоізоляція підлоги також може допомогти зменшити вплив зовнішнього шуму, такого як транспорт, будівельні роботи або галасливі сусіди. Це може бути особливо важливо, якщо ви живете в жвавому районі або поблизу шумної дороги.