Застосування стилю хай-тек у дизайні інтер’єру

Раді Вас вітати на сторінці, присвяченій стилю хай-тек у дизайні інтер’єру!
Ви знайдете все, що стосується застосування цього стилю, який поєднує сучасність, технології та функціональність. Ми розкриємо перед вами ознаки хай-тек в інтер’єрі та покажемо приклади, як цей стиль може бути втілений у реальних просторах. Ви дізнаєтесь про сучасні тенденції в інтер’єрі хай-тек та отримаєте характеристику цього стилю, який еволюціонував від пізнього модернізму й досяг свого розквіту у наші дні.

“REMSUMY”


Дизайн. хай-тек стиль интерьера

РемСуми – це професійна команда спеціалістів з багаторічним досвідом у галузі будівництва. Ми спеціалізуємося на будівництві житлових та комерційних об’єктів, а також на ремонті та реконструкції будівель.

Ми працюємо з уважністю до деталей та завжди дотримуємося вимог замовника.

Наші клієнти можуть бути впевнені в якості та своєчасності виконання робіт.

Замовити послуги

Хай-тек (high-tech) – від пізнього модернізму до наших днів

Хай-тек (англійською High tech) скорочене від High technology, що означає “високі технології” виправдовує свою назву в повній відповідності. Суворі прості лінії, продуманий мінімалізм в інтер’єрі, сучасна побутова техніка в сукупності із сучасними матеріалами для оздоблення приміщення або виготовлення меблів.

Дизайн. хай-тек стиль интерьера

Застосування стилю хай-тек у дизайні інтер’єра

Для хай-тек стилю типовий достатній простір, гарне освітлення, скляні або зсувні перегородки, металеві хромовані вироби для перил, ручок дверей, меблів. Меблі в хай-тек середовищі практично завжди з сучасних матеріалів, максимально прості за формою, і в той же час зручні і практичні.

Допускається акцент будь-яким кольором, наприклад, яскраво-червоним, нетиповим для всього основного сіро-металевого тла. Білий, сірий та чорний кольори є базовими, так само до них можна віднести коричневий та бежевий. Додаткове кольорово-світлове оформлення створюють комбінації матових та глянсових поверхонь.

Широко використовуються в дизайні хай-тек шафи-купе, закриті та відкриті стінні ніші. Часто використовується діодне підсвічування різних колірних спектрів. Природне освітлення, крім вікон та скляних перегородок, може бути реалізовано за рахунок світлових колодязів, або прозорої стелі та підлоги.

Майже будь-яка кімната, вітальня, їдальня, коридор, ванна кімната і навіть спальня можуть мати повноцінний інтер’єр у стилі hi-tech.

Ознаки стилю хай-тек в інтер’єрі:

  • Матеріали, що застосовуються: бетон, скло, хромовані метали, пластмаси.
  • Домінують сіро-металеві відтінки кольорової гами.
  • Наявність безлічі трубчастих конструкцій (стовпи, стійки, перила, частини меблів або огороджувальні конструкції).
  • Комбіноване та децентралізоване освітлення, зі зручним регулюванням та змінними зонами світла.
  • Наявність простору та природного освітлення.
  • Раціональність у плануванні простору.
  • Прості та чіткі форми меблів, гладкі фасади.
  • Відсутність непрактичних та невикористовуваних елементів декору.
  • Якісна та стильна побутова техніка.

Приклад хай-тек в інтер’єрі

Сучасний стиль інтер’єру хай-тек

Для покриття для підлоги в основному використовують ламінат, керамічну плитку, наливну підлогу або дерево, в більшості випадків підлоги з підігрівом. Як декор для стін використовують декоративну штукатурку, сучасні панно, 3D панелі, картини в хромованих рамках, чорно-білі фото. Для вікон використовують жалюзі, рулонні штори.

Стиль інтер’єру хай-тек виглядає завжди сучасно і підходить не лише для молоді. У швейцарському місті Люцерн, одна з будівельних компаній пропонує готові квартири, виконані хай-тек стилістиці, що зміцнює тенденції, що склалися в оформленні інтер’єру і нагадує про затребуваність і актуальність даного напрямку.

Незважаючи на наявність безлічі дизайн-проектів у стилі хай-тек, для дизайнера та замовника завжди є місце для творчого підходу та реалізації нових рішень.

У рубриці «склад дизайн-проекту» ви дізнаєтесь:

  • Концепції, принципи проектування та поради що до розробки дизайн- проекту.
  • Які плани та схеми входять до складу проектної документації.
  • Рекомендації щодо вирішення проблем на етапах проектування та будівництва.
  • Місце 3-Д, 2-Д візуалізації інтер’єра у проекті.
  • Технічні питання: мокрі зони, зонування, вибір обладнання, схеми, конструкційні особливості.
  • Проведення обмірів об’єкта. Розрахунок обсягів матеріалів та робіт. Кошторис.

Історія хай-тек як стиль дизайна

Хай-тек стиль інтер’єру – це витончений архітектурний напрямок, що поєднує у собі сучасні технології та прогресивний дизайн. Він виник з бажання створити інтер’єр, який відображає динаміку сучасного життя та технологічний прогрес.

Історія виникнення хай-тек стилю пов’язана з епохою індустріалізації та технологічного прориву. Він з’явився в другій половині ХХ століття як реакція на розвиток комп’ютерних технологій, науково-технічного прогресу та впливу масової культури. Хай-тек стиль зародився в архітектурі, а пізніше перейшов і в інтер’єрний дизайн.

Характеристика хай-тек стилю виражена у його сучасності, функціональності та мінімалістичному підході до дизайну. Він характеризується чіткими лініями, простими формами та використанням передових технологій. У хай-тек стилі використовуються холодні відтінки кольорів, такі як срібло, білий, чорний та сірий, що створюють відчуття майбутнього.

Одним з основних елементів хай-тек стилю є використання високоякісних матеріалів, таких як скло, метал, сталь, штучний камінь. Також характерною рисою є використання електроніки, гаджетів та вбудованої техніки. Просторість та мінімалістичний підхід в меблюванні створюють відчуття порядку та функціональності.